פתיחת עסק - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 01:30, 19 ביוני 2013

  שלום רב, -עבדתי במקום עבודה כ4 שנים בתחום הקד"מ-אני לא חתום לשמחתי על חוזה בגין עבודה באותו תחום או אצל מתחרים. -כיום לאחר 4 שנים של שכר לימוד-אני רוצה לפתוח עסק דומה [ואולי להוסיף הרבה מוצרים חדשים]. שאלתי היא :אני מבין כי מתוך נאמנות עליי לא לפנות לאותם לקוחות עימם "עבדתי"במסגרת עבודתי. -כמובן שהשוק גדול [אך החברה קיימת 18 שנים ורוב הלקוחות עובדים עימה]. -למיטב ידעתי אין למנכ"ל שלי קניין רוחני על מוצריו ... -שאלתי היא האם אני יכול לפנות לאותו לקוח שהייתי עימו בקשר לגביי מוצרים שונים? אם לקוח לא היה פעיל במשך חצי שנה [מה דינו? האם אוכל לפנות אליו במוצרים שמכרתי לו בעבר?] אודה לתשובתך, שי

  השב
 • 23:37, 21 ביוני 2013

  אין תשובה חד משמעית לשאלתך. המעסיק עשוי לנסות לתבוע אותך או לנסות להוציא כנגדך צו מניעה במידה ותפתח עסק דומה ותפנה ללקוחותיו. באשר לסיכוייו, יש לבחון את המסמכים עליהם הינך חתום ואת המהלכים אשר בכוונתך לבצע לעומק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.