העסקת עובד ניקיון בבניין משותף - פורום דיני עבודה

 • משה נשלח ע"ימשה 19:12, 21 ביוני 2013

  שלום רב, בבניין שלנו עבד במשך שנים רבות עובד ניקיון אשר לאחרונה הודיע לנו על סיום עבודתו בשל בעיה רפואית. במהלך כל השנים הוא קיבל תשלום חודשי וחתם על טופס המציין שקיבל תשלום עבור ניקיון הבניין בחודש כך וכך ללא קבלת חשבונית מצידו. במהלך השנתיים האחרונות התחלנו לשלם עבורו ביטוח לאומי על העסקת עובד משק בית. כעת הוא מבקש פיצויים (אשר במהלך השנים לא הופרשו עבורו) - השאלה היא האם מגיע לו תשלום ע"ח פיצויים שכן מעמדו לא ברור לנו. תודה משה

  השב
 • עו"ד אריק שלו

  00:06, 24 ביוני 2013

  באם התקיימו יחסיעובד מעביד יש לשלם את המגיע כחוק.

  תגובה
 • משה

  11:39, 24 ביוני 2013

  תודה, השאלה היא כיצד נקבע האם התקיימו יחסי עובד-מעביד? לא הוצאו תלושי שכר מן הסתם ותמורת תשלומים חתם על אישור קבלת תשלום בגין ניקיון הבניין.

  תגובה
 • עו"ד אריק שלו

  23:10, 24 ביוני 2013

  המבחנים נקבעו במספר פסקי דין ובודקים הקשר מהצד החיובי והשלילי. האם הועסק תקופה רציפה וארוכה, האם עבד אצל המעסיק וכו והשלילי האם העסיק עובדים, האם ניהל את הזמן בעצמו וכו. פסד כפר רות מפרט המבחנים.

  תגובה
 • ועד הבית

  07:36, 31 באוקטובר 2013

  שלום רב,
  החל מחודש הבא התנדבתי לכהן בוועד הבית של הבית בו אני מתגוררת. מזה שנים רבות מועסק אצלנו עובד ניקיון ושכרו משולם אחת לחודש. שאלתי היא איך עליי, כוועד ועד, להתנהל כחוק מולו מבחינת זכויותיו (ביטוח לאומי, הפרשת כספים לפנסיה, חופשה, מחלה). האם עליו ליתן לי חשבונית מס כנגד שכרו ???
  תודה
  דליה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.