פיטורין בזמן הריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נטלי

נשלח ע"ינטלי 15:37, 1 באוגוסט 2013

שלום , אני עובדת במקום עבודה מזה כ7 חודשים ואני בהריון בשבוע שביעי לפני שבוע היה לי פגישה עם המנהל אזור שלי שהגיש לי מכתב פיטורין על סמך ויכוח עם מנהל סניף סיפרתי לו בזמן זה שאני בהריון וביקשתי לעבור סניף הוא החליט שההריון זה לא קשור לפיטורין ולפי החוק אין בעיה שיפטרו אותי אבל המשיך לענות שבלי קשר הוא עוד לא רוצה שאני יקח את המכתב והוא רוצה שאני ישאר ביקשתי לעבור סניף בהזדמנות זו כי הבעיה היא לא בעבודה שלי אלא היחסים של המנהל סניף שלי הוא לא היה מוכן להעביר ואמר או שאני בסניף הזה או שאני יכולה לעזוב מדעת עצמי נישארתי בסניף מלת ברירה אני חייבת עבודה , והיום אחרי שבוע הוא זימן אותי לפגישה ושוב הגיש לי מכתב פיטורין ושוב בגלל ויכוח עם מנהל הסניף אחרי שהוא נתן לי את המכתב שאלתי "איך זה שלמרות שאני בהריון הם מפטרים אותי?שלפי החוק הוא צריך לקבל אישור ממשרד התמת ".. קיבלתי בתגובה "אז תלכי למשרד התמת , אנחנו לא מפטרים אותך בגלל שאת בהריון אז מצידינו את מפוטרת" האם זה חוקי? הרי הוא לא באמת בא לקראתי והקשיב לבקשה שלי לעבור סניף וזה היה צפוי שהבעיה עם המנהל סניף תחזור על עצמה הם יכולים פשוט להגיש לי מכתב פיטורין, וזהו אני מפוטרת.? האם זה נכון שאם הם מוכחים שהסיבה של הפיטורין היא לא ההריון אז הפיטורין תקפים? מקווה שכל הסיטואציה מובנת מחכה לתשובה , תודה רבה

השב
  • 14:21, 4 באוגוסט 2013

התנהלות מעסיקך אינה תקינה ומנוגדת לחוק עבודת נשים. הינך צודקת כי לא ניתן לפטר אותך ללא אישור מהממונה על עבודת נשים בתמ"ת.

ייתכן כי תזדקקי לייצוג משפטי.
    משרדי עומד לרשותך.

עו"ד אריק שלו
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.