הפסקת עבודה עקב סיום חוזה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • לינה

נשלח ע"ילינה 00:54, 6 באוגוסט 2013

שלום רב, אני עובדת בבנק הפועלים החל מ 11/02/07 בתאריך 09/09/08 נקלטתי כעובדת זמנית בבנק הפועלים. במשך 5 שנים האריכו לי את החוזה העסקה. מאחר ובבנק לא מקובל להשאיר עובד זמני מעל תקופה של 5 שנים ולטענתם אין תקנים, ביום ראשון 04/08/13 הודיעו לי על כך שאינני מקבלת קביעות ולכן ב 13/08/13 אני מוזמנת לשימוע לצורך הפסקת עבודה. ברצוני לדעת האם לאחר שמודיעים לי שעבודתי מופסקת אני מחויבת להמשיך לעובד או אני יכולה לבחור להישאר בית ולקבל תשלום הודעה מראש ובראש שקט להתחיל לחפש עבודה? מאחר שאני פעם ראשונה מפוטרת מעבודתי רציתי לשאול האם הפיצויים שאני עתידה לקבל זה מה שאני רואה בדוח של קופת גמל שמעסיק מפריש לי או שישנו עוד סכום נוסף לפיצויים? תודה מראש,

השב
  • 11:23, 8 באוגוסט 2013

עליך לעבוד את ימי ההודעה המוקדמת, אלא אם המעסיק בוחר שלא לחייבך לעבוד ולשלם לך חלף הודעה מוקדמת. באשר לפיצויים מאוד ייתכן כי הסכום שבקופה אינו הסכום המלא והמעסיק יצטרך להשלים.
    073-2505373
    עו"ד אריק שלו

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.