הלנת שכר מתמשכת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מקסים

נשלח ע"ימקסים 05:39, 22 באוגוסט 2013

שלום רב, אני עובד מעל 3 שנים כשכיר בחברה קטנה יחסית של 25 עובדים. החל מתחילת השנה הנוכחית 2013 לא קיבלתי(כמו כל עובדי החברה) אף משכורת במועדה,רובן שולמו ב 3-4 תשלומים בהתחלה בפיגור של כ2-3 שבועות עד שלאחרונה זה הגיע למצב בלתי נסבל של פיגורים של חודשיים ויותר. כמו כן בכל התקופה הזאת המעסיק לא העביר לחברת הביטוח את ההפרשות לביטוחי מנהלים. כמו שאומרים,הגיעו מים עד נפש,והחלטתי להתפטר ולתבוע את המעסיק על ההלנות. השאלה היא האם אני יכול לתבוע על כל התקופה הנ"ל ואם כן האם עלי לפרט את כל הסכומים והתאריכים של התשלומים של חלקי המשכורות או רק את מועד תשלום החלק האחרון בכל אחת מהמשכורות. ושאלה נוספת האם במצב כזה דין התפטרות כדין פיטורים ואני יכול לראות את עצמי מפוטר לאלתר וגם לדרוש מהמעסיק שכר על תקופת ההודעה המוקדמת. תודה ענקית מקס maxiblumen@gmail.com

השב
  • 16:26, 24 באוגוסט 2013

באם התרעת על ההפרות החוזרות ונשנות ניתן לראות את הנסיבות כנסיבות שבהן לא ניתן לדרוש מעובד להמשיך בעבודתו, עם זאת, עדיין תצטרך לתת הודעה מוקדמת. באשר לפיצויי הלנה. יהיה עליך לפרט את מועד תשלום השכר, גם אם רק חלק מהשכר הולן.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.