מס שאלות בנוגע להתפטרות עקב בעיה רפואית - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נתי

  נשלח ע"ינתי 19:36, 24 באוגוסט 2013

  שלום רב. לפני כחודש הייתי אצל רופא ניורולוג ורופא תעסוקתי, שכתבו ייחד כי עליי לא לשהות זמן רב תחת השמש. הדבר גורם לי למגרנות קשות עם הקאות. הצגתי למנהל שלי את ההמלצות והוא הבטיח לעזור לי. לפני כשבוע הודיע לי כי אין לו פתרון בשבילי. הסברתי לו שאני מאד הייתי רוצה להמשיך לעבוד אך אני לא יכול כי אני מטפל בבעיה הרפואית שלי (פיזיאוטרפיה כדורים וכו) אמרתי לו כי אני עוזב אך ארצה שיסדירו לי את הזכויות כמו : פיצויים. וברצוני ללכת ללשכה למצוא עבודה אחרת. הוא אמר שהוא לא מפטר וכי עליי להתפטר. שכתבתי את המכתב בניסוח צויין כי הוא לא מצא לי פתרון והוא אמר שהמכתב בסדר גמור. חזרתי אליו יומיים אחרי כדי להבהיר כי אני לא רוצה ללכת ללא פיצויים. והוא אמר שהוא יעשה הכל אך המקסימום זה 70% השאלות שלי הן: 1. האם פעלתי נכון? לפי החוק? 2. האם אני צריך לקבל 70% או שמא יותר? 3. איך אחתום בלשכת התעסוקה אם אין לי מכתב פיטורין? 4. האם יש משהו חשוב שעליי לעשות (כדי להמנע מטעויות) תודה רבה על זמנך. יש לציין כי הכל ברוח מאד טובה!!!

  השב
 • 09:40, 26 באוגוסט 2013

  אם יש בידיך מכתב מרופא תעסוקתי הינך יכול להתפטר עקב מצב רפואי ולקבל את מלוא הפיצויים. כל זאת, בתנאי כי אינך חתום על סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים משום שאם כן, באמת תהיה זכאי רק לסכום שנצבר בקרן.

  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.