צמצום ימי עבודה והארכת שעות העבודה ליום עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שלומי

נשלח ע"ישלומי 18:57, 27 באוגוסט 2013

האם כאשר מוחלט על צמצום מספר ימי עבודה בשבוע לעובד שעתי מ-5 ל-4, ותוך כדי הארכת יום העבודה בשעה אחת, כך שבפועל כל שבוע עבודה מצטמצם בשעתיים , ובחודש מדובר על בסביבות -10 שעות פחות, האם יוכל המועסק לטעון להרעה מוחשית בתנאי העבודה ולהיות זכאי להתפטרות בדין מפוטר,או שמנגד יוכל לטעון המעסיק כי מספר השעות שהצטמצם הוא זניח ואין מדובר בהרעה משמעותית?

השב
  • 00:02, 28 באוגוסט 2013

האם השינוי בשעות העבודה נעשה באופן גורף או רק אצלך? בין אם אתה היחיד ובין אם לא זה משהו שכדאי לערב בו את הוועד אם יש כזה כדי שייעץ מה ניתן לעשות ואיך ניתן לקבל את המיטב מהסיטואציה. חוויתי מקרה דומה במקום העבודה הקודם שלי וההורדה בשעות היתה מאוד משמעותית, כשביררתי מצאתי שיש גוף שנקרא הסתדרות לאומית ישירה שהוא למעשה כמו וועד שניתן להצטרף אליו באופן פרטי (כי לא היה אצלנו..) והם נותנים ייעוץ להתנהלות מול המעביד ואם העניין מגיע לפסים משפטיים הם אפילו נותנים ייצוג משפטי. במקרה אצלי לא הייתי צריך להגיע רחוק מדי, הייעוץ עזר (והאמת שנראה לי שגם הלחיץ קצת את המעביד שלי שיש לי גב כזה..) והשעות הוחזרו אליי.
    אני חושב שכדאי גם לך להיעזר בייעוץ שכזה. בהצלחה!

תגובה
  • 14:04, 29 באוגוסט 2013

אם נניח בצד לרגע את יחצנות ההסתדרות הלאומית . אומר לך כי הביטוח "שינוי זניח" הוא בידי המתבונן, ולכן אם ישנה פגיעה בשכר העבודה בהחלט ייתכן כי ישנה עילה להתפטרות בדין מפוטר עקב הרעה מוחשית בתנאי העבודה. עם זאת, יש לבחון את הסכם העבודה ואת מכלול הנסיבות.

073-2505373

תגובה
  • 08:29, 2 בספטמבר 2013

10 שעות הן הרבה, בהחלט ייתכן כי ניתן יהיה לטעון להרעה בתנאי העבודה.
    עם זאת, יש לבחון את מכלול הנסיבות.

073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.