האם הסכם קיבוצי חדש יכול להפחית את משכורת שנקבעה בחוזה עבודה? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עידן

    נשלח ע"יעידן 19:04, 16 בספטמבר 2013

    במקום עבודה שלי ועד לקראת סגירה של הסכם קיבוצי. עד עכשיו באירגון היו קיימים רק חוזים אישיים. האם הסכם קיבוצי חדש יכול להפחית את משכורת שנקבעה בחוזה עבודה? קראתי חוק הסכם קיבוצי כתוב בסעיף 22 ש" היה השינוי לטובת העובד, עדיפה ההוראה בחוזה העבודה, אם אין בהסכם הקיבוצי דבר המונע במפורש אותו שינוי." אם יחליטו בהסכם קיבוצי לבטל חוזים? תודה מראש.

    השב
  • 14:08, 23 בספטמבר 2013

    ישנם מקרים בהם הסכם קיבוצי חדש יכול לשנות או אפילו להרע את התנאים לעומת הסכם קודם.
    073-2505372

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.