•שעות נוספות גלובלית, בשכר לפי שעה. חוקי? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • תומר

נשלח ע"יתומר 23:22, 24 בספטמבר 2013

שלום רב, לפני כחודש התחלתי לעבוד בחברה מסוימת. תחילה, מי שאחראי עליי בחברה אמר לי שאני אקבל 25 ש"ח לשעה ושהולכים לעבוד הרבה שעות (לא דיברנו על שעות נוספות כי מובן לי שזה ע"פ החוק). עכשיו שמעתי שהחברה מתכננת לשלם לפי חישוב שעות נוספות גלובלית בחודש. כלומר, רק החל מהשעה ה186 בחודש מתחילים לקבל 125% ורק החל מהשעה ה225 מתחילים לקבל 150%. כיום בחברה אני עובד 12-18 שעות! לדוגמא: לפי השיטה הזאת אם אני אעבוד בחודש אחד שלושה ימים. ובכל יום אני אעבוד 12 שעות. יהיו לי במצבר 36 שעות כפול 25 לשעה בלי אף שעה נוספת! רציתי לדעת האם יש סעיף בחוק שמתיר לחברה לעשות את זה? האם זה מותר? בחברה עובדים כמה עשרות עובדים תחת התנאים הללו. תודה מראש, תומר

השב
  • 08:54, 29 בספטמבר 2013

שעות נוספות מחושבות באופן יומי ולא חודשי, כלומר אם עבדת יותר מתשע שעות ביום (לא כולל הפסקה - במקום בו עובדים שבוע עבודה מקוצר). תהיי זכאית כבר מבשעה העשירית לשעות נוספות וכן הלאה.
    073-2505372

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.