שאל שאלה בפורומים| לכל עורכי הדין| צור קשר
  • מאיה נשלח ע"ימאיה 11:13, 3 באוקטובר 2013

    שלום, אני מועסקת במקום כ-7.5 שנים, לפני שנתיים הפכתי למנהלת ולכן הוחתמתי על הסכם חדש כולל סעיף 14. לפי כן לא הייתי חתומה על סעיף זה. שאלתי היא במידה ואתפטר האם אקבל פיצויים גם על התקופה בה לא הייתי חתומה על סעיף 14? תודה

    השב
  • עו"ד אריק שלו

    09:46, 9 באוקטובר 2013

    בוודאי, הפיצויים יחולקו לשתי תקופות, הראשונה לפי חישוב רגיל לפיצויי פיטורים בתום התקופה, כלומר ערב חתימתך על סעיף 14, והשניה לפי סעיף 14, קרי הסכום שהצטבר בשנתיים אלו בקרן.
    073-2505372

    תגובה
    דרג

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ למידע נוסף

053-9374943
לקביעת פגישה אישית

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים, יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.