שימוע בנושא כוונה לפיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דנה

נשלח ע"ידנה 06:53, 8 באוקטובר 2013

שלום רב, אני עובדת שעתית בספריה מזה כמעט חמש שנים, ביום ראשון קיבלתי מן העיריה זימון לשימוע בנושא פיטורין כי על פי טענת העיריה לא ניגשתי למכרז שיודעתי לגביו על ידי המנהלת. דברים אלו הם שקר וכזב. האם יש אפשרות לערוך שימוע שכזה שבועיים לפני בחירות בעיריה? האם יש בכלל אפשרות לפטר עובד לאחר זמן כה ארוך ועוד בטענות שווא (יש לציין כי האנשים המבקשים לפטרני אינם מכירים אותי כלל וכי המנהלת הישירה שלי אינה מעוניינת לפטר אותי וגם בעיניה הבהילות שבה מבקשים "להפטר" ממני ועוד ממש לפני בחירות היא מוזרה מאד). מה זכויותיו של עובד עיריה שעתי לאחר כמעט חמש שנות עבודה?

השב
  • 09:11, 9 באוקטובר 2013

באשר לפיטורים בשנת בחירות, הערכתי היא כי לא החוק ולא פקודת העיריות מתייחסים לכך. באשר ליכולת לפטר לאחר 5 שנים, איני מכיר את אופן העסקתך, האם יש לך קביעות וכדומה.
    במהלך השימוע תוכלי לטעון להגנתך כי התוענה שבגינה הינך מועמדת לפיטורים הינה תוענת שווא.

073-2505372

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.