פיצויי פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • יואב

    נשלח ע"ייואב 11:26, 24 באוקטובר 2013

    כשנתיים לאחר התפטרות מרצון נודע לי כי המעסיק הודיע לחברת הביטוח על כוונתו למשוך את כספי הפיצויים שהופרשו לי. בחוזה העבודה בינינו ישנם סעיפים שנראים לי סותרים- מצד אחד כתוב שהעובד לא יהיה זכאי לפיצויים בנסיבות שאינן מזכות אותו, וכן שהמעביד יהיה זכאי לקבל את הערך הכולל שלהן, ולעומת זאת כתוב גם שהעובד יהיה זכאי לשחרור כל הסכומים שהצטברו לזכותו. בנוסף, כתוב שההסדר בחוזה "יובא לאישור שר העבודה בהתאם לסעיף 14...” האם אין כאן סתירה? והאם אין הכוונה שהחוזה תחת סעיף 14, השולל (לפי הבנתי) את הזכות שלו למשוך את הכספים? וכיצד זה מתיישב עם הפסיקות שפורסמו בתקופה האחרונה? תודה רבה

    השב
  • 13:32, 27 באוקטובר 2013

    אם הינך חתומה על סעיף 14, זכותך למשוך את הכספים שנצברו בקופה.
    073-2505373

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.