תאונה עם רכב עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רן

  נשלח ע"ירן 17:35, 25 בנובמבר 2013

  שלום, ב 18.1 (לפני כמעט שנה) עשיתי תאונה בזמן שעות העבודה עם הרכב של העבודה (במקרה הזה הרכב של הקיבוץ ששויך למשימת העבודה - ומבוטח בביטוח צד ג׳) תאור התאונה - עמדתי בפקק ובחוסר תשומת לב תמימה הרכב הידרדר טיפה קדימה ופגע לרכב שלפניי בוו הגרירה הקטן שהיה מחובר לו מאחור. יש תמונות. אותו בחור החליט לתבוע דרך הביטוח שלו. השבוע פנה אליי הבוס שלי לשעבר (היום אני כבר לא עובד שם) שבמקרה מונה לא מזמן גם למזכיר הקיבוץ. הוא אמר שאני צריך לשלם אלף שקל השתתפות עצמית לאותו בחור. ושהקיבוץ יתחלק איתי כלומר 500 אני 500 הם. האם זה חוקי? האם מותר לדרוש ממני לשלם השתתפות עצמית על תאונה תמימה בעת ולצורכי העבודה ועוד כעבור שנה? אודה לתשובתכם.

  השב
 • 11:00, 2 בדצמבר 2013

  יש לבחון מה מציין חוזה ההעסקה שלך בעניין תאונת דרכים, לא ציינת מהי עבודתך, אולם לעיתים קיימת השתתפות מסויימת של העובד כאשר הוא מקבל רכב עבודה.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.