עבדתי 3 שנים בלי חוזה והתפטרתי, האם המעסיק זכאי להשיב לעצמו את כספי הפיצויים? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מור

    נשלח ע"ימור 14:17, 20 בדצמבר 2013

    שלום, אני עבדתי במשך שלוש השנים האחרונות בחברה קטנה, זה היה מקום מאוד לא מסודר (המון פעמים הייתה הלנת שכר של מספר ימים, אי תשלום כספי הפנסיה בחצי השנה הראשונה וכו'). במסגרת הזו גם מעולם לא חתמתי על חוזה. עכשיו לשאלתי, אני התפטרתי לאחרונה ורציתי לדעת על פי החוק כיום, הסדרי הפנסיה במדינה והנסיבות שלי שאין לי חוזה חתום, האם אני זכאית לכספי הפיצויים שהופרשו לאורך שנות עבודתי או שהמעסיק ראשי למשוך אותם בחזרה לעצמו? תודה רבה

    השב
  • 15:22, 22 בדצמבר 2013

    אם אינך חתומה על סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, ומכיוון שאינך חתומה על חוזה יש להניח כי אינך חתומה על הסעיף, לא תהיי זכאית לפדיון פיצויי הפיטורים , אלא בהסכמת המעסיק. עם זאת, גם מעסיקך לא יוכל למשוך את הכספים בחזרה אליו ואלו יצברו בקרן הפנסיה לטובתך לעת פרישה.
    073-2505373

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.