אשמח לקבל תשובה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שני

נשלח ע"ישני 15:27, 3 בפברואר 2014

שלום רב, אני עובדת בתור אחראית משמרת במלון בעבודת משמרות, ביום שישי המנהל עזב ומנהלת חדשה החליפה את מקומו. באותו יום שעתיים לפני המשמרת קיבלתי הודעה לא להגיע וכששאלתי לגבי סידור העבודה שלי השיבו לי שלא שובצתי ושעלי להגיע לשיחה. הגעתי היום ובכניסתי לחדר נאמר לי שהגעתי לשימוע ושכמות המשמרות שאני נותנת לא מתאימה להם למרות שאני סטודנטית והדבר סוכם בראיון העבודה שלי לפני חצי שנה. כמו כן נאמר לי במפורש שהם אינם מעוניינים להמשיך להעסיק אותי בחברה. האם יש לי עילה לתביעה? מכיוון שכל השיחה מוקלטת. כמו כן לא נאמר לי שאני מגיעה לשימוע עד לרגע שנכנסתי לחדר לא קיבלתי משמרות השבוע וטרם קיבלתי מכתב פיטורים

השב
  • 12:24, 4 בפברואר 2014

ראשית כל, הינך זכאית לקבל שכר בעבור המשמרת שביטלו לך , כמו כן, היה עליך לקבל זימון לשימוע בכתב תוך פירוט סיבת השימוע.
    מקום עבודה אינו יכול להחזיק עובד ללא עבודה וללא שכר ועל כן לפחות עד למועד פיטורים על המעסיק לשלם לך בגין אותם משמרות שהיית אמורה להיות משובצת בהן.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.