ביגוד והבראה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 05:28, 4 בפברואר 2014

  שלום רב, רציתי לדעת האם ביגוד משולם עבור השנה שחלפה או עבור השנה הבאה? ומה לגבי הבראה? תודה

  השב
 • 11:17, 5 בפברואר 2014

  דמי הראה: מקובל כי תשלום דמי ההבראה יבוצע בתשלום שנתי יחיד במהלך הקיץ (או במועד אחר, בהתאם לנהוג במקום העבודה) כתוספת לאחת מהמשכורות. למרות זאת, ניתן לשלם את דמי ההבראה גם במועד אחר, או בתשלומים חודשיים, כל עוד התשלום השנתי הכולל של דמי ההבראה המשולמים לעובד במהלך השנה אינו נופל מסך דמי ההבראה המגיעים לו בהתאם להוראות צו ההרחבה.

  דמי ביגוד הם סכומי כסף המשולמים באופן שנתי לעובד על מנת שיוכל לרכוש לעצמו פריטי ביגוד והנעלה. יחד עם זאת, דמי הביגוד יכולים להינתן לעובד באופן פיזי, כלומר המעביד ירכוש את פריטי ההנעלה והביגוד וימסור אותם לעובדיו. הזכות הסוציאלית לקבלת דמי ביגוד נמנית על מארג זכויות עובדים אך אינה חלה על כל העובדים המשק אלא רק על אלה שכפופים להסכם קיבוצי, הסכם עבודה אישי ו/או לצו ההרחבה המורה על מתן הזכות האמורה לעובד. ראוי לציין כי הזכות נתונה לעובד כל עוד מתקיימים יחסי עובד מעביד בינו לבין מעסיקו, כך שלאחר סיום יחסי העבודה תפקע זכות העובד לקבלת דמי ביגוד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.