תקופת צינון בין עבודות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שי

נשלח ע"ישי 11:55, 10 בפברואר 2014

שלום רב, המנהל הישיר שלי, התפטר לפני כחודשיים על מנת לעזוב למקום עבודה חדש. למרות שלא היה זכאי לכך, קיבל פיצויי פיטורין מלאים, בתנאי שהתחייב לא לפגוע בחברה שהוא עזב. לאותו מנהל, יש אפשרות להביא אותי לעבוד איתו בחברה החדשה (מדובר מבחינתי בקידום מקצועי וכלכלי משמעותי), אך הוא חושש לעשות זאת כיוון שהוא מפחד שהחברה שאני עובד בה תפגע לו בפיצויים בטענה שהוא "פגע" בה. האם החשש שלו מוצדק? האם במידה ובכל מקרה ברצוני לעזוב את החברה הנוכחית, יש מניעה כלשהי שאעזוב ישירות למקום העבודה של המנהל שלי על אף ההסכם שלו מול החברה? האם ש כאן בעקיפין פגיעה בחופש העיסוק שלי? תודה

השב
  • 12:16, 23 בפברואר 2014

אין צורך בדאגה אם אתםעוזבת עבודה לטובת חברה מתחרה, שכן החוק לצידך, ובית הדין לעבודה מגן על חופש העיסוק לפני שיגן על קניינו של המעסיק. אולם, מומלץ שלא למהר לפרסם את דבר העבודה החדשה ברשתות חברתיות או באמצעים שיכולים להגיע לאוזני המעסיק הקודם.
    בכל אופן, אין משהו מוגדר לפגיעה בקניינו של המעסיק וכל מקרה נבחן לגופו על ידי בית הדין לעבודה.
    עו"ד אריק שלו
    arik.shalev@law-shalev.co.il
    ייעוץ אישי- .073-2505384

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.