תשלום ימי חופש שלא נוצלו כלל עם סיום חוזה שנתי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עדי

נשלח ע"יעדי 09:02, 25 בפברואר 2014

שלום רב. 1- לאחר תום חוזה שנתי מול מעסיק במסגרתו עבדתי כעובד קבלן המרוויח לפי שכר לשעה, האם מגיעים לי דמי חופשה על ימי חופש שלא ניצלתי במהלך השנה? 2- האם זכות זו עומדת לי גם אם החתימו אותי בחוזה שהשכר לשעה כולל חופשות והבראה וביגוד והכל מהכל? 3- כמה זמן לאחר סיום החוזה מותר לדרוש רטרואקטיבית את הכסף? תודה מראש! בברכה, עדי.

השב
  • 10:25, 25 בפברואר 2014

איסור שכר כולל
    עובד שחוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א- 1951חל לגביו ונקבע לו שכר עבודה הכולל תשלום בעד שעות נוספות או גמול עבודה במנוחה השבועית, או שכר הכולל דמי חופשה, תמורת חופשה או פדיון חופשה - יראו את השכר שנקבע כאמור כשכר רגיל בלבד, אם לא נקבע אחרת בהסכם קיבוצי (לגבי תשלום בעד שעות נוספות או גמול עבודה במנוחה השבועית) שאושר לעניין זה על ידי שר העבודה והרווחה.
    עו"ד אריק שלו
    arik.shalev@law-shalev.co.il
    ייעוץ אישי- .073-2505384

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.