זכויות יוצרים על מוזיקה ווידאו קליף - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • אבנר

נשלח ע"יאבנר 14:19, 27 ביולי 2012

שלום אני ושותף שלי עובדים בשנה האחרונה על אלבום מקורי, שאנחנו רוצים לפרסם אותו בעיקר בחול, אירופה וארהב, אבל גם בארץ יהיה קהל יעד לסגנון כך שגם צריך זכויות לארץ, אם תוכל לעזור לי להבין את התמונה הגדולה, הנה כמה שאלות 1- האם אנחנו צריכים להוציא זכויות על השם של הפרויקט ? 2- האם צריך להוציא זכויות יוצרים גם לכל ווידאו שאנחנו עושים ? 3- איך מוציאים זכויות יוצרים לאלבום אם 8-10 שירים, ומה סדר העלות ? תודה.

השב
  • 17:13, 28 ביולי 2012

אבנר שלום,

1. אין חובה לרשום סימן מסחר על שם הפרוייקט, אלא, אם יש חשש שיעתיקו אותו.

2. זכויות יוצרים קיימות ביצירה מרגע היצירה ואין צורך "להוציא" זכויות יוצרים. ניתן לבצע רישום בסיפריית הקונגרס על מנת להוכיח מועד יצירה, כך שאם תועתק תוכל להוכיח שאתה המקור.
    3. ניתן לבצע רישום בספיריית הקונגרס האמריקאי העלות משתנה בין עורכי הדין השונים שמבצעים את רישום הזכויות.

הערה כללית: יש עורכי דין המבצעים הפקדת זכויות יוצרים גם בארץ ויש אתרי אינטרנט שגם מבצעים אותו דבר

תגובה
  • 16:54, 29 ביולי 2012

סער שלום:

בהמשך לשיחתנו..
    האם תוכל להפנות אותנו לאתר רישום של ספריית הקונגרס על מנת שנוכל לבצע רישום (אם ניתן)
    לינק או קישור כלשהו.
    תודה
    אבנר.

תגובה
  • 08:48, 30 ביולי 2012

http://www.copyright.gov/eco/

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים