זכויות יוצרים על ספר - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • שרית כהן

נשלח ע"ישרית כהן 18:14, 21 בדצמבר 2013

לפני מספר שנים פירסמתי ספר ילדים. אני והמאייר שילמנו להוצאה עבור הוצאתו לאור. המוציא לאור כתב בדף הראשון "הזכויות שמורות להוצאה ולמחבר". המאייר צייר את הדמויות לפי סקיצה שלי. אני מעוניינת להוציא ספר המשך בהוצאה אחרת ומאייר אחר. האם יש למאייר הקודם או להוצאה הקודמת זכויות על הספר החדש? האם מותר לפרסם הקדמה זהה לספר הקןדם?

השב
  • 13:26, 22 בדצמבר 2013

שלום שרית
    על מנת להתחיל ולבחון את שאלתך, לגופו של עניין, יהיה צורך לבחון את ההסכם שנחתם בינך לבין המאייר, בינך לבין ההוצאה או בינך ובין המאייר לבין ההוצאה וברור שדבר זה אינו יכול להיעשות במסגרת הפורום.
    כמו"כ, יש לבחון האם קיים קשר כלשהו (ברמה החוזית או ברמת זכויות היוצרים) בין הספר הקודם לבין זה הנוכחי שברצונך להוציא ולשם כך יהיה בין היתר לבחון את הספרים עצמם.
    ככול שהנך מעוניינית, ממליץ לך לפנות לייעוץ קונקרטי בנוגע למקרה שלך ולנסיבות המקרה שלך.
    בהצלחה,
    בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים