סיפור על דמות מפורסמת - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • דנה

נשלח ע"ידנה 21:11, 27 בפברואר 2014

שלום, אני מעוניינת לכתוב סיפור חייה של דמות מפורסמת, שנפטרה לפני שנים ספורות בשינויים קלים ובשמות אחרים. יתכן שאנשים יקשרו בין הדמות המפורסמת לבין הדמות הספרותית. האם וחוקי? תודה, ד.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

15:29, 2 במרץ 2014

דנה שלום,

שאלתך אינה נוגעת לתחום פורום זה לכן אענה לך בכלליות, ואמליץ לך לקבל ייעוץ פרטני בתחום.

ככלל אין מניעה חוקית לכתוב ביוגרפיה (מקורית) על דמות כלשהי, אולם יש להיות ערים לנושאים משפטיים שעלולים להתעורר דוגמת לשון הרע. מומלץ תמיד לצרף תניית פטור (Disclaimer) אשר מציינת את העובדה כי שמות הדמויות וחלק מהפרטים שונו לצורכי העלילה , וזאת על מנת ליידע את הקורא שלא כל מה שכתוב בספר הינו בגדר עובדות (וכן על מנת להימנע מטענות של לשון הרע). כמובן שמומלץ להתייעץ עם עו"ד באופן כללי וכן לעניין ניסוח תניית הפטור.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
  • 15:37, 2 במרץ 2014

תודה. אם הסיפור נכתב בהשראת הדמות וחלק גדול מהעובדות שונה,
    האם גם אז משפחת הדמות תוכל לתבוע אותי? גם אם לא יצויינו שמות?
    תודה, דנה

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

15:47, 2 במרץ 2014

דנה שלום,

כפי שציינתי, שאלתך אינה נוגעת לנושאים בהם פורום זה עוסק לכן אני ממליצה לקבל ייעוץ פרטני בנושא.

בהצלחה

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.