היי אני מעוניין להעתיק את הקונספט של אתר ישראלי קיים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • גבי

נשלח ע"יגבי 13:56, 21 במרץ 2014

היי אני מעוניין להעתיק את הקונספט של אתר ישראלי קיים ולהתחרות בו. אני לא אעתיק את הקוד אלא אייצר חדש. לאתר הספציפי אין שום מתחרים בישראל ואפילו לא בעולם (עד כמה שמצאתי) האם יכולה להיות בעיה משפטית עם זה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

10:15, 23 במרץ 2014

גבי שלום,

שאלתך תלויה בזכויות הקניין הרוחני שיש לבעלי האתר. במידה והאתר מכיל טכנולוגיה כלשהי המוגנת בפטנט, הרי שהעתקת הטכנולוגיה מהווה הפרת פטנט. מעבר לכך, במידה ותעתיק את עיצוב האתר, הדבר עלול להיחשב להפרת זכות יוצרים.

כמו כן, העתקה שכזו יכולה להוות עשיית עושר ולא במשפט (התעשרות לא הוגנת על חשבון הצד השני), וכן יכולה להוות עוולה מסחרית כגון גניבת עין/מוניטין.

אני ממליצה בחום להתייעץ עם עו"ד טרם ביצוע פעולות מסוג זה.

בברכה

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.