זכויות יוצרים בזמן שידור חי - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • אושרי אביטן

נשלח ע"יאושרי אביטן 08:00, 1 ביולי 2014

מיכל שלום, ראשית הרשי לי להחמיא לך על פורום מושקע ונעים מאד לקריאה. עבודה יפה מאד. כעת לשאלתי' האם ניתן להפיץ קטע וידאו שהוקלט במחשב משידור ישיר באחת מחברות הכבלים, באמצעות אתר או רשת חברתית בדוגמת פייסבוק ודומיו בזמן שהשידור הישיר עדיין מתנהל? *הקטע הינו הקלטה ולא מבצע Stream של השידור הישיר במקביל לערוץ. במידה והדבר אסור, האם אני חייב אישור מאותו ערוץ או שמספיק לכתוב ״באדיבות ערוץ…״ בנוסף, האם לחברת הכבלים עצמה, שמשדרת את הערוץ בשידור ישיר מותר להפיץ באותם תנאים כפי שכתבתי מעלה? תודה מראש על התשובה, אושרי.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

12:20, 1 ביולי 2014

אושרי שלום,

תודה רבה.

לעניין שאלתך, הפצת קטע וידאו (ללא קשר למועד השידור) הינה אחת מזכויותיו הבלעדיות של היוצר (זכות השידור בפומבי, העמדה לרשות הציבור וכו'), ולכן ניתן לעשות זאת רק לאחר קבלת רשות/רישיון מבעל זכות היוצרים. במקרה זה אני מציעה לפנות לחברה המשדרת אשר רכשה זכויות (וייתכן אף זכויות בלעדיות).

לעניין שאלתך השנייה, הרי שהכל תלוי בהסכמים שבין חברת הכבלים לבעל זכות היוצרים.

בברכה,

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים