שימוש בדמויות דיסני לציור - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • ספיר

נשלח ע"יספיר 12:54, 6 באוגוסט 2015

חברה ביקשה ממני לצייר לה כמה דמויות דיסני (אנה ואלסה לצורך העניין) איך אני יודעת עם יש תקופת הגנה על דמויות דיסני? ואם כן, על אלו יש ועל אלו אין, או שיש על כולם? איפה אני יכולה לברר פרטים כדי לבקש רשות מחברת דיסני עצמה? תודה ספיר

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

12:39, 9 באוגוסט 2015

ספיר שלום,

ככלל דמויות אלה מוגנות בזכויות יוצרים וסביר מאוד שנרשמו גם כסימני מסחר (ניתן לבצע חיפוש מקצועי על מנת לברר אילו סימנים נרשמו ובאילו מדינות).

באפשרותך לפנות ישירות לחברת דיסני דרך פרטי ההתקשרות המפורסמים באתר החברה. לחילופין, באפשרותך לברר מיהו הגורם המייצג אותם בארץ ולפנות אליו.

אדגיש כי הצורך לקבל רישיון שימוש תלוי בסוג בשימוש שברצונך לעשות וייתכן כי מדובר בשימוש מותר/הוגן, אשר אינו מצריך קבלת רשות מבעלי הזכויות. אני ממליצה כי תפני לעו"ד הבקיא בתחום על מנת לקבל ייעוץ פרטני, אך במידה ויש ספק עדיף להיות זהירים יתר על המידה ולרכוש רישיון שימוש.

בהצלחה.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים