שימוש בצילום לצורך ציור - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • יעל

    נשלח ע"ייעל 14:08, 29 באוגוסט 2015

    שלום, אני מעוניינת להשתמש בצילום לצורך לציור (ריאליסטי). האם ניתן להשתמש בצילומים שמצאתי באינטרנט לצורך "העתקה" כציור? תודה מראש.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

    עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

    14:43, 30 באוגוסט 2015

    יעל שלום,


    חוק זכויות יוצרים מגדיר צילום כיצירה אמנותית ולפיכך, כל שימוש בצילום, לרבות העתקה, דרוש את אישור המחזיק בזכויות. לעיתים, ניתן לעשות שימוש בצילום בלא קבלת רשות מבעל זכות היוצרים, לדוגמא, סעיף 19 לחוק מתיר שימוש הוגן ביצירה למטרות לימוד עצמי, מחקר, ביקורת ועוד (מומלץ לקרוא את סעיפי החוק).
    ייתכן שבצילומים בהם את מתכוונת להשתמש כבר יש את הסכמת בעל הזכות אולם רצוי לבדוק לפני השימוש על מנת להימנע מהפרה.

    בברכה,

    * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים