זכויות יוצרים בחומרים מהרשת עבור מצגות לאירועים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • ליאור

נשלח ע"יליאור 11:43, 8 באוקטובר 2015

שלום, אני מעוניין להתחיל (לנסות) לעבוד בהכנת מצגות לאירועים. מאחר שאינני בקיא כלל בענייני זכויות יוצרים, שאלתי היא מה הדין לגבי אלמנטים שמצאתי באינטרנט, מהארץ ומחו"ל, שאני בוחר להכניס למצגת? הכוונה לשירים, מוסיקה, תמונות, איורים, פונטים וכו'. אני מבין שבמידה שאכין מצגת כזו ואקבל עבורה תשלום, אז בעצם זה נחשב ל'שימוש מסחרי'. כמו כן, אני מניח שמצגות כאלה יועלו ברוב המקרים לאינטרנט (YouTube וכו'), כך שיש באלמנטים הללו שהכנסתי למצגת עניין חשוב של זכויות יוצרים שצריך להסדיר קודם לכן. אשמח להבין מכם הבקיאים בנושא, איך עליי לפעול בעניין בלי להפר זכויות יוצרים. תודה רבה למשיבים!

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

15:56, 11 באוקטובר 2015

ליאור שלום,

חוק זכות יוצרים מגדיר מהן היצירות הראויות ליהנות מהגנת זכויות היוצרים, ביניהן יצירה מוזיקלית, דרמטית, ספרותית וכן הלאה.

גם במידה ולא תקבל תשלום עבור המצגות, הרי שאתה חשוף בפני תביעת הפרת זכויות יוצרים.

ככלל, למעט השימושים המותרים הקבועים בחוק, יש לקבל את אישורו של בעל זכות היוצרים לבצע שימוש כלשהו ביצירתו, או לחילופין, לרכוש כדין רישיון שימוש/זכויות שימוש.

דוגמה לכך היא התקשרות מול גופים כגון אקו"ם ורכישת תמונות וקטעי מוזיקה מאתרים מקצועיים המעניקים רישיונות שימוש וכו'.

בברכה,

מיכל

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
  • 08:56, 13 באוקטובר 2015

מיכל, תודה רבה על תשובותייך המועילות!

ליאור.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

14:20, 13 באוקטובר 2015

בשמחה ובהצלחה!

מיכל

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים