שם חברה מול שם קטגוריה באתר שלי - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • אסף

נשלח ע"יאסף 20:11, 22 במאי 2012

שלום, אשמח אם תבהיר לי את הנושא: אני בעל עסק עצמאי. פנה עלי בעלים של חברה אחרת, העוסקת באותו תחום כמו שלי. לטענתו כשמחפשים את שם החברה שלו בגוגל, התוצאה השלישית מובילה לאתר שלי, וזאת מכיוון ששם אחת הקטגוריות בגלריית המוצרים שלי, זהה לשם החברה שלו. אעדיף לא לחשוף את השם עצמו, אבל מדובר בצירוף שתי מילים בעברית ולא בשם מיוחד שהומצא או משחק מילים מתוחכם. חומרת המצב מבחינתו היא שבשורת התוצאה שמובילה אלי, בשורה הכחולה (הקישור עצמו) מופיע שם החברה שלו - שם הקטגוריה שלי, ולכן לעיתים מתקבלות אצלנו פניות והצעות מחיר שהיו מיועדות אליו. להזכירך מדובר באותו תחום. גם הלקוח וגם אנחנו לא מודעים לטעות וממשיכים בהתקשרות כרגיל. הוא מאיים בתביעה במידה ולא נחליף את השם, אך אני לא בטוח שהוא יכול לדרוש כזה דבר. האם בהגשת תביעה אפשר לתבוע אותי על הפרת זכויות יוצרים? איזה אלטרנטיבות עומדות בפניי ובפניו במידה ולא אסכים לשנות את הקטגוריה הזו? המון תודה!

השב
  • 13:05, 29 במאי 2012

אסף שלום,

פורום זה אינו מתאים למענה מלא לשאלותיך, מה גם שלצורך מענה מלא יש פרטים נוספים שחסרים. ככלל, ייתכן מצב בו אתה מפר עוולות מסחריות וגורם להטעייה או לפגיעה במוניטין, עובדה שיש גורמים שפונים אליך וחושבים שאתה זה החברה האחרת.
    \אני ממליץ לך לפנות לעורך דין לקבלת ייעוץ

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים