זכויות יוצרים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • רוזה

נשלח ע"ירוזה 12:09, 31 במאי 2012

שלום אני ביולוגית בעלת תואר שלישי, שעורכת מחקר עצמאי בתחום הבלשנות העברית מחוץ לאקדמיה. לאור התוצאות פורצות הדרך, אני רוצה להציג את הממצאים לגורמים אקדמיים מתאימים, כדי להעמיק ולבסס את המחקר תחת ה"מטריה" האקדמית. כיצד אני מגנה על זכויות היוצרים שלי, שכן כדי לעניין את האקדמיה עלי לספר על המחקר, השיטות והתוצאות. רציתי לציין, שיש לתוצאות מחקרי גם השלכות על קידוד וצפנים ובכלל גם על שפות מחשב. האם יש צורך לרשום פטנט על השיטה, שגיליתי. תודה מראש

השב
  • 07:46, 1 ביוני 2012

רוזה שלום,

ככלל בארץ לא ניתן לרשום פטנט על שיטה. גם זכויות יוצרים לא מגינים על שיטה. אני ממליץ לך לפנות לעורך דין המתמחה בתחום זה להציג בפניו את המחקר על מנת שיוכל לייעץ לך כיצד ניתן להגן על המחקר

תגובה
  • 13:11, 1 ביוני 2012

שלום לך, עו"ד סער

ראשית, תודה רבה על תשובתך.
    הבנתי את תשובתך לגבי פטנט.
    אולם, האם ניתן להגן מבחינת זכויות יוצר ים על תוצאות המחקר בלי קשר לשיטה, שפיתחתי, אלא בהקשר של פרסום מחקר אקדמי?
    לאיזה עו"ד עלי לפנות? האם יש התמחות של עו"ד בתחום קניין רוחני(מחקר)?
    תודה מראש על זמנך והתייחסותך.
    שבת שלום

תגובה
  • 10:46, 6 ביוני 2012

רוזה שלום,

מרגע שיש מאמר/מחקר כתוב אין כל מניעה להגן עליו ויש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הקניין הרוחני

תגובה
  • 12:13, 6 ביוני 2012

תודה רבה לך עו"ד סער

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים