מאיפה מתחילים? - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • אליה

  נשלח ע"יאליה 14:13, 18 באוקטובר 2012

  הייתה לי לידה מאוד קשה בעקבותיה נגרם לי קרע גדול מאוד בנרתיק. הייתה התרשלות של הרופאים ושל המיילדת. אני רוצה להגיש תביעה על רשלנות רפואית. אילו מסמכים אני צריכה? מאיפה מתחילים?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  21:08, 18 באוקטובר 2012

  אליה שלום,
  שאלתך דומה לשאלה קודמת שנשאלתי בפורום זה, ועל כן גם תשובתי תהיה דומה.
  בהחלט יתכן שמדובר ברשלנות. השאלה תלויה במספר גורמים, בין היתר האם בוצעה במהלך הלידה אפיזיוטומיה (חיתוך של החיץ) ובגורמים נוספים.
  כמו כן בכדי לבדוק את כדאיות התביעה, יש לברר מה הנזק שנגרם מעבר לכאב ולסבל והאם נשארה מגבלה כלשהיא לצמיתות. אם תשיבי על שתי השאלות הנ"ל, אשמח לתת פרטים נוספים.
  כל טוב
  עו"ד גיל קלופשטוק

  תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה