תביעה נגד הצוות הרפואי - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • נעמה

  נשלח ע"ינעמה 11:29, 17 באפריל 2013

  עו"ד גיל שלום בזמן היותי בחודש שמיני עם בתי שנולדה לפני חודשיים עברתי בדיקת אוטלרסאונד שבה נאמר לי שלבתי עצמות קצרות מהנורמה ולכן עליי לעבור בדיקות נוספות נוראיות. הבדיקות הוסיפו לי מתח ולחץ מיותרים. הומלץ לי ולבעלי להפיל את הילדה כי צפויים לה קשיים רבים ומחלות במהלך חייה. התינוקת שלי נולדה בריאה אבל המתח והלחץ היו מיותרים ולכן אני רוצה לבדוק האם אוכל לתבוע את הצוות הרפואי כולו?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  13:44, 17 באפריל 2013

  נעמה שלום,

  תביעות רשלנות רפואית הינן תביעות מורכבות, המצריכות גם הוצאה כספית ראשונית עבור חוות דעת מומחה רפואי. על כן, בד"כ קיימת כדאיות כלכלית לתביעה רק כאשר נגרם נזק משמעותי (גופני או נפשי) קבוע.
  הואיל ובמקרה שלכם, התינוקת נולדה בריאה (תודה לאל !) אינני רואה כדאיות כלכלית לתביעת רשלנות רפואית במקרה זה, וזאת מבלי להתייחס לשאלה האם בכלל היתה רשלנות בטיפול.
  כל טוב, ומזל טוב להולדת הבת
  גיל קלופשטוק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה