חוות דעת רפואית בתיק רשלנות רפואית - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 19:35, 25 ביולי 2012

  עו"ד קלופשטוק שלום, רציתי לשאול האם בכל מקרה של רשלנות רפואית בלידה, חייבים לצרף חוות דעת רפואית או שניתן להמנע מכך. אני שואלת כי שמעתי שחוות דעת רפואית עולה כסף רב שעלי להשקיע מראש, ורציתי לשאול האם ניתן לחסוך זאת ולהגיש תביעה על רשלנות רפואית בלידה גם בלי חוות דעת רפואית. בתודה מראש, סיון

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  22:50, 25 ביולי 2012

  שלום סיון,
  אכן, לכל תביעה בעניין רשלנות רפואית יש לצרף חוות דעת רפואית של רופא מומחה. (למעשה חייבים לצרף חוות דעת רפואית לכל תביעה העוסקת בנזקי גוף, למעט תביעות מכח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים).
  נכון הדבר שחוות דעת שכזו עולה לעיתים סכומי כסף גבוהים , אולם לצורך ניהול התיק הדבר הכרחי. אגב, אני ממליץ ללקוחותי שלא לחסוך בנושא זה, ולהביא חוות דעת רפואית של מומחים רפואיים מהשורה הראשונה, שכן כך יהיה יותר קל בהמשך הדרך להוכיח את התביעה.
  כל טוב ובהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה