תפר פתוח - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
  • יסמין

נשלח ע"ייסמין 10:57, 19 בפברואר 2014

בלידה של בני עברתי ניתוח קיסרי. ביום ששיחררו אותי הביתה הוציאו לי את התפרים ושלחו אותי הביתה. כשהגעתי הביתה גיליתי שאחד התפרים נפתח לגמרי. חזרתי לבית החולים ואז תפרו אותי שוב ואמרו לי שבגלל שיש חשש שהמקום מזוהם אני צריכה לקבל טיפול אנטיביוטי מה שגם גרם לזה שלא יכולתי להניק. אחר כך הייתי צריכה לחזור לבית חולים פעם בשבוע למעקב במשך חודש. יש לי צלקת שתישאר ועברתי סבל נוראי. האם זה מקרה לתביעה?

השב
  • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

11:46, 23 בפברואר 2014

יסמין שלום,
    יש לבדוק במקרה זה הן את השאלה האם היתה רשלנות רפואית (שכן לא כל טיפול רפואי שנכשל מהווה בהכרח רשלנות) והן את הכדאיות הכלכלית. בשל המורכבות של תביעות רשלנות רפואית, יש בד"כ הצדקה כלכלית לתביעה רק אם נותר נזק לצמיתות. את מציינת למשל את הצלקת שנותרה, ואולם כל ניתוח קיסרי מותיר צלקת, האם מדובר בצלקת חריגה במראה או בגודל או ברגישות וכו ? יש לבדוק שאלה זו, וכן אם נותרו נזקים אחרים, ולאחר מכן ניתן יהיה להשיב על שאלתך.
    כל טוב

תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה