חוסר התייחסות לדימום בהריון - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • עדן

  נשלח ע"יעדן 20:35, 10 במרץ 2014

  שלום רב, האם ניתן לתבוע רופא נשים שלא ביצע בדיקה גופנית או הדמיית אולטרסאונד עקב תלונת אישה על דימום חריג בשבוע 9 ובנוסף לא הפנה למיון. וכתוצאה מכך בלילה התרחשה הפלה שלמה של ההריון בביתה של האישה.

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  09:51, 13 במרץ 2014

  עדן שלום,
  יש לבדוק ביסודיות מה היו התלונות ומה הרופא כן ביצע, האם הוא שאל שאלות מסויימות וכו', האם התלונות על הדימום החריג נרשמו בתיק הרפואי ? כמו כן, יש לבדוק האם בהתייחסות רפואית אחרת ניתן היה למנוע את ההפלה. חסרים מספר פרטים כדי להשיב על השאלות הנ"ל, ומכל מקום יש להתייעץ עם מומחה גניקולוג בקשר לשאלות אלו.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה