מות העובר - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • גליה

  נשלח ע"יגליה 12:00, 15 באוגוסט 2012

  חברה טובה הייתה בחודש תשיעי כשהייתה לה תחושה מוזרה ושהיא לא מרגישה את העובר. היא נסעה לבי"ח ושם עשו לה אולטרסאונד ושלחו אותה הביתה. יום למחרת היא עדיין לא הייתה רגועה ונסעה שוב לבי"ח בפעם השנייה שמו לה מוניטור והתברר שהתינוק מת. בחודש תשיעי. היא שבורה לגמרי. האם לא מדובר פה ברשלנות מצד ביה"ח שיכלו אולי למנוע את המוות של העובר אם היו עושים לה את כל הבדיקות ביום הראשון שבו הגיעה לביה"ח?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  22:25, 15 באוגוסט 2012

  גליה שלום,
  בהחלט יתכן שמדובר כאן ברשלנות רפואית מצד בית החולים, בכך שלא ערך את כל הבדיקות הנדרשות, או בכך שלא פענח נכון את הבדיקות וכו'. קיימים פסקי דין בהם בתי חולים חוייבו בתשלום פיצויים בסכומים גבוהים בגין רשלנות שגרמה למות עובר, וקיימים גם מקרים בהם נדחו תביעות שכאלו. יש לבחון כל מקרה לגופו. מומלץ לחברתך לפנות לייעוץ משפטי, לצורך בחינה יסודית של העניין.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה