עובר נפטר למרות שהיה תחת פיקוח - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 10:52, 25 באוגוסט 2014

  אשתי הייתה מאושפזת במחלקה להיריון בסיכון במשך יותר מחודש. בשבוע 32 היא הפסיקה להרגיש את העובר והעובר נפטר תוך זמן קצר מאוד כמו שכתבתי אשתי היתה מאושפזת במחלקה מיוחדת והעובר נפטר בכל זאת. האם נוכל להגיש תביעה נגד בית החולים?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  13:07, 25 באוגוסט 2014

  גלעד שלום,
  בהחלט יתכן כי במקרה המתואר על ידך היתה רשלנות רפואית. כדי לברר זאת עליכם לפנות לעו"ד העוסק ברשלנות רפואית, על מנת שיזמין את מלוא התיק הרפואי מבית החולים, ויפנה למומחה גניקולוג לצורך קבלת חוות דעתו בעניין. יש לבדוק כמובן אלו בדיקות נעשו לאשתך, האם למשל נעשו בדיקות מוניטור לעובר ומה היו תוצאותיהן ועוד. אציין בהקשר זה כי רק לאחרונה סיימתי בהצלחה תיק דומה, בו הסתבר כי על אף שבדיקות המוניטור הראה סימנים מסויימים העלולים להצביע על מצוקה של העובר, הצוות הרפואי לא הגיב כראוי, והעובר נפטר. פניתי לקבלת חוות דעת רפואית מתאימה, הגשתי תביעה לבית משפט ולאחר התביעה עלה בידי לסיים את התביעה בפשרה ובפיצוי גבוה.
  אשמח לעזור ככל שתזדקקו לכך.
  עו"ד גיל קלופשטוק טל.משרד: 09-8330033 טל.נייד: 052-8237030

  תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה