רשלנות בלידה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 11:00, 24 בפברואר 2015

  לפני 6 שנים נולדה לנו נכדה כמה ימים לאחר הלידה אימה הבחינה שהיא לא מזיזה את יד ימין שלה כלל הילדה התחילה לקבל טיפולים והיום מצב היד בסדר אבל לא תקין לחלוטין היא לא תוכל כנראה להזיז את היד באופן מלא אף פעם וזה מפריע לתפקודה כמובן האם נוכל לטעון לרשלנות רפואית בלידה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  11:58, 24 בפברואר 2015

  מרים שלום,
  בהחלט יתכן כי במקרה אותו תארת היתה רשלנות רפואית שגרמה לנזק ביד. כדי לבחון שאלה זו, צריך כמובן לבדוק ביסודיות את התיק הרפואי של הלידה והאשפוז בבית חולים, ורק לאחר בדיקה יסודית שתעשה ע"י עו"ד מומחה בתחום, ורופא מומחה ניתן יהיה להשיב על שאלתך. למשל, צריך לברר האם היו בעיות כל שהן בלידה, מה ציון האפגר שקיבלה הילדה לאחר לידתה ועוד. יתכן למשל כי מדובר בתופעה הנקראת "שיתוק ע"ש ארב" ואז יש לבדוק את הערכת המשקל שנעשתה לפני הלידה ועוד. בקיצור - יש לבדוק ביסודיות מקרה זה, כי יתכן בהחלט שקיימת עילת תביעה ברשלנות רפואית.
  אשמח לסייע במידת הצורך.
  עו"ד גיל קלופשטוק 052-8237030

  תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה