נכנסתי להיריון למרות התקן - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • סמדר

  נשלח ע"יסמדר 12:53, 23 במרץ 2015

  נכנסתי להיריון עם התקן שהיה אמור למנוע את ההיריון והפלתי אחרי ששמו לי את ההתקן ונבדקתי אצל רופא מומחה הוא אמר לי שההתקן נמצא ברחם ושהכל בסדר ובכל זאת נכנסתי להיריון האם יש בסיס לתביעה נגד הרופא שהטעה אותי?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  12:53, 5 באפריל 2015

  סמדר שלום,
  ראשית יש לזכור כי במקרים נדירים תתכן כניסה להריון גם בנוכחות התקן תוך רחמי. עם זאת ניתן כמובן לבדוק את המקרה באופן יסודי, לרבות המידע שניתן לך, ורק לאחר מכן ניתן יהיה לדעת האם היתה התרשלות. נקודה נוספת היא הכדאיות הכלכלית, במידה וכל הנזק מתמצה בהפלה שעברת, ומבלי לזלזל חלילה בסבל הכרוך בכך, ספק אם קיימת כדאיות כלכלית בתביעה שכזו.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה