פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.

• אני עוזר לאדם מאוד חולה, שאלתי מתייחסת לערעור שהוגש בעניינו

בעניינו הוגש ערעור ביחס לאי התייחסות ועדה רפואית למה שהיתה צריכה. אלא שכבר אין בערעור צורך...

א א 14:09, 11 בספטמבר 2016
    14:09, 11 בספטמבר 2016
  • פיצוי עקב תאונת עבודה

שלום אני נפגעתי בעבודה והסכום שהושג בפשרה 400 אלף כולל תגמולי ביטוח לאומי של 100 אלף שאני אמור...

א איייל 13:32, 1 ביולי 2016
    13:32, 1 ביולי 2016
  • עזרה לאדם שעבר אירוע מוחי ונשאר משותק

דוד שלי בן 71 עבר אירוע מוחי בבית והאירוע השאיר אותו משותק בצד ימין של הגוף כולל צד ימין של...

• מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

עליכם לפנות למוסד לביטוח לאומי

א איילה 11:44, 21 ביוני 2016
    11:44, 21 ביוני 2016
  • מה מגיע לאדם שעבר אירועי מוחי?

אחי בן 47 אדם בריא בד"כ חזר בסוף יום מהעבודה הביתה וקיבל אירוע מוחי. מאז הוא לא מסוגל...

קיימים מספר מסלולים רלוונטיים הכל תלוי בשאלה האם מדובר בתאונת עבודה. אם מדובר בתאונת עבודה (והמוסד לביטוח לאומי צריך להכיר בה ככזו), הרי שמלוא העזרה תגיע מביטוח לאומי, לתשובה המלאה...

ר רוני 11:41, 29 בפברואר 2016
    11:41, 29 בפברואר 2016
  • תשלום רטרואקטיבי בגין מחלה קשה

כאשר מבטח בגין מחלה קשה משלם תשלום קצבת נכות באופן רטרואקטיבי איך המבטח ישלם רטרואקטיבית? האם...

כל פוליסה, בהתאם לתנאיה.

י יונית 13:11, 18 בינואר 2016
    13:11, 18 בינואר 2016
  • פגיעת ראש בזמן עבודות בניין

במהלך עבודה בעבודת בניין אחד הפועלים נפגע פגיעת ראש עכשיו שוכב בבי"ח זאת תאונת עבודה? מה...

פגיעה של פועל במהלך העבודה, כפי שאתה מתאר בשאלתך, היא תאונת עבודה. למעביד של הנפגע, יש כמובן אחריות לבטיחות בעבודה של העובדים. העובד יכול לקבל פיצוי מכמה גורמים - ביט לתשובה המלאה...

מ מני 10:19, 18 בינואר 2016
    10:19, 18 בינואר 2016
  • חוק ביטוח לאומי

שלום אני מ 2008 עד 2015 לא היתי משלם דמי ביטוח לאומי הייתי עובד לתקופות קצרות בין 2008 עד...

פורום זה עוסק בפציעות קשות ובשיתוקים כתוצאה מתאונות - השאלה איננה שייכת לפורום זה, נסה בפורום העוסק באופן ספציפי בביטוח לאומי.

א אזרח 00:10, 14 באוקטובר 2015
    00:10, 14 באוקטובר 2015
  • בהמשך לשאלתי למטה

יש לי 2 שאלות אם אני לא אפנה לביטוח לאומי למרות בקשת השופט מה הוא יכול לפסוק בפסק דין 2 אם אני...

אם לא תפנה לביטוח הלאומי יכול השופט לפסוק כי לא פעלת להקטנת נזקיך כראוי, ועל כן הוא מקבל את חוות הדעת התיאורטית מטעם הנתבעת. מן הפסיקה שאני מכיר עולה דווקא כי יותר סביר ש לתשובה המלאה...

נ ב נפגעתי בעבודה 11:10, 21 בספטמבר 2015
    11:10, 21 בספטמבר 2015
  • תביעת נזקין

שלום לך ושנה טובה רוצה לקבל את יעוץ שלך בקצרה אני נפגעתי בעבודה ביטוח הלאומי קבע 19 נכות צמיתה...

שאלתך מורכבת מדי, ויש לה תשובות אפשריות רבות. עורך הדין המייצג אותך הוא זה שאמור לדעת מה הכי טוב עבורך, ולכן בראש ובראשונה כדי להתייעץ איתו ולהחליט מה לעשות. אציין רק ש לתשובה המלאה...

נ ב נפגעתי בעבודה 00:18, 20 בספטמבר 2015
    00:18, 20 בספטמבר 2015
  • נכות זמנית

שלום רב עו״ד עידו אמגור, קיבלתי נכות זמנית של 25 אחוז ל9 חודשים הנכות היא מעבודה האם זה שכיח...

כל מקרה לגופו - הכל תלוי במצבך הגופני - אם למשל, תצטרך לעבור ניתוח נוסף בעתיד, הועדה לא יכולה לחזות מראש את תוצאותיו - אם מצבך יישתפר, נכותך תקטן, אם מצבך יחמיר, נכותך תג לתשובה המלאה...

א אוהד 13:28, 25 באוגוסט 2015
    13:28, 25 באוגוסט 2015
  • שאלה

שחום אני נפגעתי בתאונת עבודה לפני כמה שנים השופט הציע הצעת פשרה על סכום 400 אלף הצד השני בקש...

1. אם השופט ייצטרך לתת פסק דין, וזאת מבלי שפנית להחמרת מצב הוא עלול לבצע "ניכוי רעיוני" של גמלאות הביטוח הלאומי, כלומר לצאת מנקודת הנחה כי הביטוח הלאומי היה פוס לתשובה המלאה...

י יוני 13:11, 5 באוגוסט 2015
    13:11, 5 באוגוסט 2015
  • נזיקין נכות נפשית

לכבוד: עו"ד עידו אמגור שלום רב שאלתי מורכבת (וקשה לי מאוד לנסח ולהביא הכל על הכתב - כי...

לא ניתן להשיב על שאלתך במסגרת פורום זה.

ד דביר 18:43, 5 ביולי 2015
    18:43, 5 ביולי 2015
  • תביעה מסובכת

שלום רב לך אשמח אם תוכל תעזור לי מדובר בתאונת עבודה לפני כמה שנים לאחרונה השופט הציע הצעת...

שאלתך מורכבת מידי, ולא ניתן להשיב עליה במסגרת פורום זה. עליך להתייעץ עם עורך הדין שלך, המכיר את התיק, ואולי גם עם מומחה רפואי מטעמך, כדי לדעת מה סיכויי החמרת המצב בביטוח לתשובה המלאה...

י יוסי 09:07, 30 ביוני 2015
    09:07, 30 ביוני 2015
  • 2 שאלות.

1. האם לאחר פסק דין על הסכם פשרה ביני לבין חברת הביטוח חברת הביטוח ממשיכה לבקש במהלך החיים מידע...

1. חברת הביטוח יכולה לאסוף חומר רפואי בקשר למבוטח בכל עת. יש להניח שאם נחתם הסכם פשרה אז בתקופה הקרובה לא תהיה לחברת הביטוח סיבה מיוחדת להתעניין בחומר הרפואי, אך בעתיד הי לתשובה המלאה...

ד דניאל 10:07, 19 ביוני 2015
    10:07, 19 ביוני 2015
  • שטר סילוק

שלום רב עו׳ד אמגור תבעתי את חברת הביטוח בגין תאונה והגענו לפשרה עו׳ד שלי מסכים שאניח ייתן לו...

המנגנון שאתה מציין איננו המצב המקובל. בדרך כלל חברת הביטוח שולחת את ההמחאה או מבצעת העברה בנקאית לעוה"ד, והוא זה שמעביר ללקוח את הכסף. גם בכתב הקבלה וגם בהסכם הפשרה לתשובה המלאה...

ר רמי 08:21, 11 ביוני 2015
    08:21, 11 ביוני 2015
  • הסכם

שלום רב אני תבעתי בתאונת עבודה מספר חברות ביטוח כאשר נשלח בסופו של דבר הסדר פשרה חלקי בו מצויין...

כן, אתה יכול להיות רגוע, מדובר בעניין שגרתי לחלוטין.

נ נתן 15:14, 10 ביוני 2015
    15:14, 10 ביוני 2015
  • תאונת דרכים

שלום הייתי מעורב בתאונת דרכים לפני שבוע עם פגיעה ללא רצינית יש לי כמה שאלות .האם שווה להמשיך...

שווה להמשיך בטיפולים רפואיים כל עוד הם מסייעים לך מבחינה רפואית. הגשת תביעה כנגד חברת הביטוח תגרום לשינוי בעתיד של פרמיית הביטוח אותה תשלם.

י יוסי 15:44, 7 ביוני 2015
    15:44, 7 ביוני 2015
  • תקינות נוסח התשובה בהיבט של חובת הגילוי

אני עוזר לאדם החולה במחלה קשה. ידוע לי כי נוסח התשובה שהחולה קרי המבוטח מוסר לגורם מבטח יכול...

אינני יכול להשיב על שאלתך - השאלה כללית מדי, וללא הכרת מלוא החומר תשובתי עלולה להטעות, וחבל. באופן עקרוני, כדי להימנע מטענות של אי גילוי, עדיף לספק כמה שיותר מידע ולהשיב לתשובה המלאה...

ט טל 15:24, 3 ביוני 2015
    15:24, 3 ביוני 2015
  • אובדן כושר עבודה

שלום היתה לי פוליסת אובדן כושר עבודה קבלתי כמה חודשים אובדן כושר עד ששלחו אותי לבדיקת רופא מטעם...

השאלה שלך יותר מורכבת ממה שנראה. התשובה תלויה ביותר מדי גורמים (האם למשל קיבלת הודעה על כך שהפוליסה מבוטלת). לא ניתן להשיב על שאלתך במסגרת פורום זה.

ש שאול 08:16, 14 במאי 2015
    08:16, 14 במאי 2015
  • תבחיעת נזקין

שלום לך מדובק בתאונת עבודה שאירעה לפני 4 שנים בדיון האחרון השופט הציע פשרה אבל לא הגענו להסכמה...

לא, בישיבה הקרובה לא ינתן פסק דין. השופט לא יכול לתת פסק דין לפני ששמע את הראיות, כלומר רק לאחר הגשת תצהירים מטעם הצדדים וחקירה של כל העדים בבית משפט על התצהירים שלהם (זה לתשובה המלאה...

י יוסי 08:11, 14 במאי 2015
    08:11, 14 במאי 2015
  • תזכורת

שלום רב עו"ד אמגור שופטת בית משפט מחוזי הציעה הצעת פשרה בתיק לאחר מספר פעמים שהיו דחיות של...

השופטת צפויה להורות לצדדים להגיש ראיות ולזמן את הצדדים לישיבה מסכמת לקראת הוכחות. התיאור שלך הוא תיאור שגרתי של הליכי מו״מ- אי אפשר ללמוד ממנו כי אפסו הסיכויים לפשרה.

ע עידן 12:46, 8 במאי 2015
    12:46, 8 במאי 2015
  • צו בית משפט

שלום רב אני תובע מספר חברות ביטוח ובמסגרת מו"מ לקראת פשרה הם ביקשו צו בית משפט שביטוח...

מו"מ בין צדדים יכול להימשך חודשים ארוכים ואף שנים. לגבי קבלת המסמכים מהביטוח הלאומי, מדובר בעניין טכני, לעיתים בגלל חגים/חופשות וכד' מתעכבים העניינים - עוה"ד הרלוונטי צ לתשובה המלאה...

ב בני 10:00, 4 במאי 2015
    10:00, 4 במאי 2015
  • אגרה

שלום רב השתי תביעת תאונת עבודה בבית המשפט המחוזי אך השופט רמז שהסכום יהיה פחות ממיליון וחצי...

האגרה תשולם בסוף ההליך, בהתאם לפסק הדין- אם תקבל מעל 1.5 מליון שח תשולם האגרה על ידי הנתבעים, אם פחות, תצטרך אתה לשלם אותה.

א ארי 08:58, 4 במאי 2015
    08:58, 4 במאי 2015
  • תאונת דרכים

שלום איך אפשר להפעול במקרה של תאונת דרכים עם נפגעים עם רכב צבאי . חשוב לציין שהרכב הצבאי הוא...

ההתייחסות בתשובתי שלהלן נוגעת אך ורק לנזקי גוף - השאלה היחידה החשובה במקרה זה היא היכן היו הנפגעים - אם הם היו ברכב הצבאי או ברכב האזרחי. אם הנפגעים הם ברכב האזרחי, חבר לתשובה המלאה...

י יוסי 10:55, 19 באפריל 2015
    10:55, 19 באפריל 2015
  • שאלה חוזרת

סליחה שאני שואל שוב אבל פה אני מספיר באופן רחב אשם אם תוכל לענות לי י אולי לא הספרתי טוב בשאלה...

הפרטים בשאלתך מבולבלים ולא ניתן להבין מהם מה המצב החוקי הרלוונטי. באופן כללי, חברת הביטוח שתפצה אותך דואגת, שבמידה ותפנה להחמרת מצב בביטוח הלאומי, ונכותך תהייה יותר מ20%, לתשובה המלאה...

י יוסי 09:52, 1 באפריל 2015
    09:52, 1 באפריל 2015
עמוד מתוך10