תקינות נוסח התשובה בהיבט של חובת הגילוי - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
  • טל

נשלח ע"יטל 15:24, 3 ביוני 2015

אני עוזר לאדם החולה במחלה קשה. ידוע לי כי נוסח התשובה שהחולה קרי המבוטח מוסר לגורם מבטח יכול לחשוף אותו לטענת אי גילוי מצד הגורם המבטח. לפיכך רציתי לשאול האם במענה לשאלת גורם מבטח: האם הוגשה לביטוח לאומי תביעה מסוימת, ובגין מה הוגשה? חובה להשיב: שהתביעה לביטוח לאומי הוגשה בגין X+Y+Z ? או שאותה משמעות בדיוק ישנה גם לתשובה שנוסחה: לביטוח לאומי הוגשה התביעה הנ"ל ובה צויינו הליקויים X+Y+Z תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

15:30, 3 ביוני 2015

אינני יכול להשיב על שאלתך - השאלה כללית מדי, וללא הכרת מלוא החומר תשובתי עלולה להטעות, וחבל. באופן עקרוני, כדי להימנע מטענות של אי גילוי, עדיף לספק כמה שיותר מידע ולהשיב על השאלה בצורה המלאה ביותר שניתן.

תגובה
  • 13:22, 4 ביוני 2015

אני שואל האם שני הנוסחים שלהלן משמעותם זהה.

נוסח א': תביעה לביטוח לאומי הוגשה בגין הליקויים X+Y+Z .

נוסח ב': לביטוח לאומי הוגשה תביעה ובה צויינו הליקויים X+Y+Z .

האם משמעות שני המשפטים שלעיל (בפני עצמם ובמנותק מכל קונטקסט) זהה?

תודה

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

עורך דין עידו אמגור,מנהל הפורום

19:09, 4 ביוני 2015

ראה תשובתי לעיל.

תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.