קיבוץ מתחדש כישוב שיתופי - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
  • זאבי

    נשלח ע"יזאבי 21:29, 6 באוקטובר 2013

    האם קיבוץ המסווג כקיבוץ מתחדש מהווה יישוב שיתופי והאם חלות עליו כל ההנחיות הנוגעות לישובים שיתופיים בצו המועצות המקומיות (מועצות אזוריות)?

    השב
  • 22:47, 7 באוקטובר 2013

    שלום רב!
    ב"צו המועצות המקומיות ( מועצות אזוריות ), תשי"ח-1958", בסעיף 1, מוגדר "ישוב שיתופי" ככולל "קיבוץ, קבוצה, מושב עובדים, מושב שיתופי, כפר שיתופי" ועוד. כבר בכך יש כדי להביא בגדר תחולת הוראות הצו גם "קיבוץ מתחדש".
    אגב: אם גם מושבים לסוגיהם הינם "ישוב שיתופי" לעניין הצו האמור – מדוע ייגרע כאן "קיבוץ מתחדש"!?

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.