אישור עזיבה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • מתן

  נשלח ע"ימתן 23:23, 26 ביוני 2014

  הורי עזבו קיבוץ לפני כ 10 שנים, לאחרונה נודע לנו על קרן השתלמות על שמם שנוהלה ע"י הקיבוץ בהיותם חברים. אל מנת למשוך את הכסף מהקרן מנהל הכספים דורש לקבל מהם אישור שאכן הם עזבו את הקיבוץ. הקיבוץ מסרב לתת להם אישור כזה ( אלא עם כן יחתמו על ויתור על הכספים) שאלתי היא האם הקיבוץ חייב לתת אישור על עזיבה? ואיך ניתן לחייב את הקיבוץ לספק אישור כזה?

  השב
 • 00:37, 29 ביוני 2014

  שלום רב!
  תיאור העובדות בשאלה נראה כדורש השלמה והבהרה מול הקיבוץ, ואולי גם מול הקרן. בין היתר, עולות שאלות-העזר הבאות:
  1) בעזיבה של הקיבוץ מלפני כ-10 שנים – האם הוסדרו הנושאים הכספיים הנובעים ממנה, והאם וכיצד נלקחו אז בחשבון כספי קרן-ההשתלמות?
  2) מה כוללת דרישתו הנוכחית של הקיבוץ ל"ויתור על הכספים", ומה היסוד לדרישה?
  3) אין מדובר כאן ב"אישור עזיבה" סתמי, אלא באישור המופנה לקרן-ההשתלמות, לצורך שחרור כספים מופקדים; אם לקיבוץ טענות לזכותו לגבי כספים אלה, כולם או חלקם – מה היסוד ומה הנימוקים לכך?

  מוצע, אפוא, להשלים בירור ענייני מול הקיבוץ, בהתחשב גם באמורים לעיל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.