מים וארנונה במושב - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
  • רחל בר

נשלח ע"ירחל בר 21:27, 18 באוקטובר 2014

שלום אדוני השכרתי את ביתי במושב.העברתי על שמו של השוכר את תשלום המים באגודה וכן ארנונה. שאלתי באם הוא לא ישלם את תשלומי המים וארנונה האם אני אחראית לתשלום? או שיפנו אליו? הבנתי מהמזכירה של המושב שאני אחראית לתשלום המים.אך קראתי באיזו כתבה שזה לא נכון. שיפנו אליו ויתבעו אותו באם לא ישלם נכון? וגם באם אמכור את הבית האם לא יעבירו על שמו של הקונה באם יהיה חוב על המים או שעליהם למצות את הדין עם השוכר זה הרי עבר על שמו. האם אני צודקת? תודה רבה

השב
  • 16:05, 21 באוקטובר 2014

שלום רב!
    השאלה נענתה בימים אלה, לפחות פעמיים, בפורומים אחרים בהם הוצגה במקביל.
    ניתן להוסיף ולהעיר, כי תנאי ההשכרה הנזכרים בשאלה כללו ודאי גם את חובת השוכר לשלם, כסדרם ובמלואם, את תשלומי המים והארנונה; למשכירה-השואלת כאן ישנה הזכות ( וכן האינטרס ) לדרוש מהשוכר למלא אחר חובות תשלום אלה. הפרה מצד השוכר, גם בנושא זה, תהווה עילה לתביעה, וכן בסיס למימוש ביטחונות, אם הוסדרו כאלה.
    בחוזי-השכרה מומלץ לכלול גם התחייבות של השוכר להמציא למשכיר/ה, בתום כל 3 או 4 חודשים, העתקי אסמכתאות המעידות על תשלומיו כמחזיק, לרבות מים, חשמל וארנונה. יתכן כי חובה כזו עולה מהסכם-ההשכרה, גם ללא תנאי מפורש.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.