תשלומים לאגודה ביישוב קהילתי - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
  • מאור

נשלח ע"ימאור 09:57, 7 בינואר 2015

ביישוב שאני עומד לעבור אליו דורשים ממני תשלום של 18000 ש"ח עבור קרן פיתוח (סכום שהאגודה החליטה) לכל מי ששייך לשלב שלי (עד כה אוכלסו 3 שלבים ואני חלק מהשלב הרביעי). משלושת השלבים הראשונים נגבה סכום נמוך משמעותית ממה שדורשים מהשלב שלי וזה גורם לכעס רב. האם יש בידינו עילה שתאפשר לנו לא לשם את הסכום הנ"ל ולדרוש לשלם את הסכום שהשלבים האחרים שילמו?? תודה מראש, מאור.

השב
  • 15:22, 7 בינואר 2015

שלום רב!
    בישוב קהילתי, אשר כבר ניבנו ואוכלסו בו 3 "שלבים" – יש להניח, כי השלב הרביעי מתבצע בהפרש ממשי של זמן שחלף, ואף בנתונים מכבידים יותר להסדרת תשתיות, לרבות מבחינת תנאי טופוגרפיה וריחוק ממרכזי שירות ומסחר, וכמובן – עקב עליית מחירים של תשומות ושל עבודה. בהקשר זה: חזקה על מקימי השלבים הראשונים של ההתיישבות ביישוב, כי העדיפו לנצל את תנאי השטח הטובים ביותר לשכונות הוותיקות דהיום.
    כבר מטעמים אלה ( מבלי לשלול סיבות אחרות ), אמורות הוצאות הפיתוח להיות גבוהות יותר בשלב הבינוי-והשיכון הרביעי ביישוב הקהילתי. עם זאת, יש מקום לברר ולבדוק את הרכבו וביסוסו של התשלום הנדרש כעת, הנזכר בשאלה – הן כשלעצמו והן בהשוואה לדרישות-העבר. לבירור כאמור יש לפנות בפנייה מתאימה בכתב אל האגודה והנהלתה, וככל הניתן – כפנייה מרוכזת מטעם משתתפים אחדים של השלב הנוכחי, אשר התגייסותם ליוזמה משותפת תתרום למשקלה ותקל על מימונה, למקרה של צורך בסיוע משפטי ו/או כלכלי-חשבונאי.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.