מכירת נחלה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
  • מורן

    נשלח ע"ימורן 11:49, 19 במאי 2015

    האם במכירת נחלה במסגרת הסכם גירושין חל מס? הבנתי שיש פטור ממכירה שנקראת "אגב גירושין" האם זה נכון? תודה

    השב
  • 23:05, 19 במאי 2015

    שלום רב!
    סעיף 4א של "חוק מיסוי מקרקעין ( שבח ורכישה ), תשכ"ג-1963", נושא הכותרת "העברה אגב גירושין", קובע כי העברת זכויות במקרקעין, "הנעשית על פי פסק דין שניתן אגב הליכי גירושין – לא יראוה כמכירה... לענין חוק זה, בין אם היא העברה בין בני הזוג ובין אם העברה מהם לילדיהם."
    סעיף-החוק בנושא פוטר, אפוא, ממיסוי מקרקעין - העברה מבן-זוג למשנהו או לילדי הזוג, אשר נעשית לפי פסק-דין בהליכי גירושין בין בני-הזוג; אין הפטור מתייחס להעברה אחרת, כגון מכירה לצד אחר כלשהו, גם אם המכירה הינה עקב נסיבות הגירושין.

    ככלל, מי שעומד בפני צעדים משמעותיים כהליך גירושין והעברת זכויות בנכס מקרקעין – חשוב שיסתייע בעו"ד, עם עזרה משפטית הכוללת גם בדיקתם של צרכים ואפשרויות, וכן בחינת ההשלכות הצפויות מכל צעד מתוכנן, לרבות השלכות מיסוי.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.