פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.

• החובה ללכת לגישור למרות גירושין בהסכמה הדדית

שלום לך האם עם החוק החדש של הגישור תהיה חובה על זוג שרוצה להתגרש בהסכמה הדדית בכל זאת ללכת...

• מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

ימית, החוק החדש מחריג בקשה לאישור הסכם שאינה דורשת פנייה להליך של יישוב סכסוך וניתן להגיש בקשה לאישור הסכם בכבוד רב משה פרדס, עו"ד משה פרדס, משרד עו"ד, נוטריון לתשובה המלאה...

י ימית 11:19, 10 בנובמבר 2016
    11:19, 10 בנובמבר 2016
  • גירושים בהסכמה - אטאיסט אמריקאי לא יהודי ואני ישראלית יהודית

אני ובן זוגי מעוניינם ב של שני הצדדים. הוא. התחתנו בארהב (נישואים אזרחיים) ועידכנו את הסטטוס...

דינה שלום, אין צורך לנקוט בהליך של התרת נישואין גם בישראל וגם בארה"ב ובישראל לבד מספיק והתרת נישואין בישראל תחייב גם בארה"ב אם יש סמכות לכך לבימ"ש ישראלי. לתשובה המלאה...

ד דינה 07:46, 21 באוגוסט 2016
    07:46, 21 באוגוסט 2016
  • גירושין אחרי נישואים אזרחיים בחו"ל

התחתנו בחו"ל נישואים אזרחיים נישואי פרק ב' ואנחנו רוצים להתגרש. אין לנו נכס משותף...

שירה שלום, במידה ושניכם יהודים הסמכות לדון בגירושין שלכם מסורה בלעדית לביה"ד הרבני. במידה ולא, הסמכות מסורה לביהמ"ש למשפחה במסגרת התרת נישואין. בכבוד ר לתשובה המלאה...

ש שירה 12:01, 9 באוגוסט 2016
    12:01, 9 באוגוסט 2016
  • רוצה להתגרש כמה שיותר מהר בלי גישור

אני רוצה להתגרש כמה שיותר מהר אבל לא רוצה לאבד את מה שמגיע לי מהכתובה. הוא הציע ללכת לגישור...

מיכל שלום, כדי לענות על שאלתך יש צורך בפרטוים עובדתיים רבים שחסרים בשאלתך. נשמח לסייע לך אם תתקשרי למשרדינו לפי פרטינו דלמטה. בכבוד רב משה פרדס, עו"ד משה פרד לתשובה המלאה...

מ מיכל 13:21, 29 ביוני 2016
    13:21, 29 ביוני 2016
  • האם ניתן לאחר חתימה על הסכם גישור לתבוע את הכתובה?

אייל שלום, גישור הינו הליך וולונטרי שמטרתו לנסות ולהסדיר את המחלוקות שבין הצדדים בהסכמה. להבדיל מהליך בוררות הרי שאין למגשר כל סמכות לכפות פס"ד על הצדדים והוא רק מנסה לתשובה המלאה...

א אייל 14:14, 5 ביוני 2016
    14:14, 5 ביוני 2016
  • התרת נישואין - האם ניתן לבצע ללא עו"ד?

שלום, לפני מספר חודשים עזב בן זוגי וחזר לארץ מולדתו. התגרשנו בשגרירות בארץ. משרד הפנים אמר כי...

ס סתיו 12:59, 14 בפברואר 2016
    12:59, 14 בפברואר 2016
  • ביהמ"ש הורה להגיש בקשה על התרת נישואין אזרחיים

שלום רב, אנחנו זוג מעורב: אני חסרת דת, וגרושי יהודי. התחתנו בפראג. חתמנו לפני חודש על הסכם...

מאיה, זה הליך של מספר חודשים לכל היותר בדרך כלל. בכבוד רב משה פרדס, עו"ד משה פרדס, משרד עו"ד, נוטריון וטוען רבני Moshe Pardes, Law Offices & No לתשובה המלאה...

מ מאיה 15:57, 25 בינואר 2016
    15:57, 25 בינואר 2016
  • עילת גירושים

שלום רב, אני מעוניין להתגרש מאישתי, אנו נשואים אזרחית, כשנה וחצי, מיתוכם 6 חודשים חיים כפרודים...

י יניב 16:29, 29 בדצמבר 2015
    16:29, 29 בדצמבר 2015
  • סוגיית ביציות מופרות עם רצון להתגרש

שלום רב.  אני ואישתי נפרדנו לפני 6 חודשים. סהכ 1.5 נשואים.  התחתנו בקפריסין...

יהודה שלום, הנושא שהעלית הינו מורכב משפטית אך ביחס לשאלה הספציפית שלך האם ביה"ד יקשור בין סוגיית הגירושין לסוגיית הביציות הרי שעל פניו לכאורה אין קשר ישיר בין שתי הס לתשובה המלאה...

י יהודה 07:18, 28 בדצמבר 2015
    07:18, 28 בדצמבר 2015
  • מכירת חפצים ללא הסכמה

אילו צעדים ניתן לנקוט כאשר הבן זוג מוכר חפצים ללא הסכמה?

לאה שלום, שאלתך כוללנית מדי וכך גם התשובה. כעיקרון יש לפנות לערכאה המשפטית המתאימה ולבקש להוציא צו עיקול האוסר על פעולות כלשהן בתכולת הדירה ובכללן הוצאת מיטלטלין. ל לתשובה המלאה...

ל לאה 15:32, 16 בדצמבר 2015
    15:32, 16 בדצמבר 2015
  • הדיין הודיע שאנו צריכים להיפרד פיזית כדי שנוכל להתגרש ומחברים שלנו לא ביקשו

יש לנו תיק לגירושין בהסכמה, באופן הדדי. אנחנו גרים ביחד עדיין. הדיין הודיע שאנחנו צריכים להיפרד...

פזית, כבר עניתי לך לשאלתך ישירות לאימייל שלך. בכבוד רב משה פרדס, עו"ד משה פרדס, משרד עו"ד, נוטריון וטוען רבני Moshe Pardes, Law Offices & Notar לתשובה המלאה...

פ פזית 10:28, 23 בנובמבר 2015
    10:28, 23 בנובמבר 2015
  • שאלות בנוגע לגירושין בנושא הוצאות לאחר הגירושין, תשלום משכנתא וחוסר תקשורת מצד הבעל

שלום רב ,אני שוקלת גירושין מבעלי. רציתי בבקשה לדעת מס\' דברים:1/ בעלי לא מדבר איתי מזה...

עמית שלום, הנושא מורכב מידי מכדי להשיב במסגרת זו מה גם שצריך לשמוע וקבל פרטים רבים ולשקול יעחדיו את הדברים בטרם תקבלי ייעוץ משפטי נכון. לכן נשמח אם תתקשרי למשרדינו לתשובה המלאה...

ע עמית 13:06, 9 באוקטובר 2015
    13:06, 9 באוקטובר 2015
  • קביעת מקום הגירושין לפי עיר מגורים

משה שלום רב, התחתני בנישואים אזרחיים בקפריסין. אני ואישתי נפרדנו וככל הניראה לאחר החגים נתחיל...

אברהם, הסמכות המקומית כברירת המחדל נגזרת ממקום מגוריהם המשותף האחרון של בני הזוג. בכבוד רב וגמר חתימה טובה משה פרדס, עו"ד משה פרדס, משרד עו&qu לתשובה המלאה...

א אברהם 13:21, 21 בספטמבר 2015
    13:21, 21 בספטמבר 2015
  • גירושין ללא תביעות לאחר 7 חודשי נישואין

אני וזוגתי מעוניינים להתגרש לאחר שהתחתנו בפברואר השנה דרך הרבנות. אין ילדים חשבון משותף או...

אורן שלום, יש צורך לבדוק האם יש לכם הסכם ממון אם לאו וכן מה עם כתובתה של אשתך. במידה והגעתם להסכמב ניתן לערוך הסכם גירושין אך יש לאשרו בביה"ד הרבני או בבית המש לתשובה המלאה...

א אורן 23:51, 4 בספטמבר 2015
    23:51, 4 בספטמבר 2015
  • זירוז הליך בבית הדין הרבני

שלום, התחתנו בנישואים אזרחיים בקפריסין, שנינו יהודים. כעת אנו מתגרשים. אנו פרודים- גרים...

יולי שלום, כבר עניתי לפנייתכם ישירות ככל הנראה לאימייל שלכם. בכבוד רב משה פרדס, עו"ד משה פרדס, משרד עו"ד, נוטריון וטוען רבני Moshe Pardes, Law Offi לתשובה המלאה...

י יולי 16:17, 9 באוגוסט 2015
    16:17, 9 באוגוסט 2015
  • התנהלות בעייתית במהלך הפרידה

שלום, אישתי ואני התחלנו בהליך פרידה, היא קיבלה זאת בצורה קשה מאוד ועסוקה בימים אלה באריזת...

משה שלום, בהיעדר שיתוף פעולה או הסכמה ואימון ביניכם הדרך היחידה להבטיח את זכויותיך כמו למשל שלא תיקח חפצים הקשורים אליך או האמורים להשאר ברשותך וכן את מועד הפינוי הוא לתשובה המלאה...

מ משה 06:11, 30 ביולי 2015
    06:11, 30 ביולי 2015
  • פרוצדורת גירושין ברבנות אחרי נישואין אזרחיים

שלום רב, אני ואישתי התחתנו בקפריסין.שנינו יהודים.אני יודע שהגירושים הם ברבנות. שאלתי היא האם...

א.נ., התשובה היא חיובית יש לערוך גט לחומרא וטקס הגט הוא אותו טקס מבחינה פרוצדוראלית.

מ משה 09:22, 29 ביולי 2015
    09:22, 29 ביולי 2015
  • מזונות ומדור במסגרת גירושין מנכה צה"ל

אני נשואה מזה 28 שנים. היחסים עלו על שירטון וכעת אנו בהליך גישור דרך בית המשפט. יש לנו 4 ילדים...

נתי שלום, כל הרכוש שנצבר במשותף הינו בר איזון וחלוקה בין שני בני הזוג כולל זכויות סוציאליות ורכושיות אחרות ובכלל זה המספר למונית. מאזנים בין הזכויות שלך ושלו ומי שמ לתשובה המלאה...

N Nati 08:26, 18 ביולי 2015
    08:26, 18 ביולי 2015
  • חובה לעבור גישור כהליך פורמלי?

שלום, כשקיימת הסכמה בין בני זוג שמתגרשים על איך מחלקים את הרכוש שלהם ועל הילדים האם צריך לעבור...

פרודה שלום, אין חובת גישור וניתן לערוך הסכם ולאשר אותו בבית משפט או בבית הדין הרבני בכבוד רב משה פרדס, עו"ד משה פרדס, משרד עו"ד, נוטריון וטוען רבני לתשובה המלאה...

פ פרידה 10:54, 13 ביולי 2015
    10:54, 13 ביולי 2015
  • ביטול הסכם גירושין לפני שקיבל תוקף בבית משפט

אם חתמתי על הסכם גירושין לפני מס' חודשים וההסכם עדיין לא קיבל אישור תוקף בבית משפט ואני...

לירון שלום, הסוגיה מורכבת מאוד. ללא תוקף משפטי כנראה אין לכך תוקף כלפי צדדים שלישיים אך יתכן ויהיה לכך תוקף במישור שבין שניכם. בכל מקרה בית המשפט לא יאשר את ההסכם א לתשובה המלאה...

ל לירון 10:43, 22 ביוני 2015
    10:43, 22 ביוני 2015
  • מסכימים על רוב הסכם הגירושין מלבד נושא אחד

אני ובעלי נמצאים בהליך גירושין כשעד כה אנחנו מסכימים בינינו על רוב הסעיפים רק על עניין אחד...

ניבה שלום, משרדינו מתמחה בדיני משפחה ובפרט בתביעות מזונות. עקרונית ניתן לערוך הסכם בנושאים המוסכמים ולהשאיר את נושא המזונות להכרעה שיפוטית. בכל מקרה נראה לי כי אם לתשובה המלאה...

נ ניבה 11:03, 27 במאי 2015
    11:03, 27 במאי 2015
  • ההבדל בין עו"ד שהוא טוען רבני לבין עו"ד שאינו טוען רבני?

שלום, ראית באתר שלך שאתה בנוסף טוען רבני אז רציתי לדעת מה ההבדל בין עו"ד שהוא גם טוען רבני...

רעות שלום, טוען רבני מוסמך לייצג לקוחות רק בבית הדין הרבני ולא בבתי משפט אך אם הוא מקצועי אמורה להיות לו התמחות בדין ההלכתי שהוא הדין המהותי הנוהג בבתי הדין הרבנייים. לתשובה המלאה...

ר רעות 11:11, 27 באפריל 2015
    11:11, 27 באפריל 2015
  • נקודות זיכוי למס בגין תשלום מזונות

שלום, אני וזוגתי לשעבר חיינו ביחד מעל 15 שנה, ללא נישואים. לפני כשנתיים נולדה לנו בת, ואחרי...

אריה שלום, למיטב ידיעתי שי צורך בפס"ד למזונות כדי לזכות בנקודות הטבה לצרכי מס אך יש להיוועץ בעניין עם רואה חשבון מוסמך שהוא המקצועי לעניין זה.

א אריה 14:20, 3 באפריל 2015
    14:20, 3 באפריל 2015
  • גירושין בארץ או בחו"ל

אני ואשתי גרים בארה"ב והחלטנו להתגרש שנינו מסכימים על הצעד הזה מה שיש לנו לחלק בינינו היא...

א אלכס 11:22, 26 במרץ 2015
    11:22, 26 במרץ 2015
  • העברת דירה לשם הקונה בגרושין

שלום רב מר פרדס אני קונה את הנכס מבן זוגי ואנחנו מתגרשים,אני רוצה להעביר את הדירה על שמי ....

י יעל 09:18, 15 במרץ 2015
    09:18, 15 במרץ 2015
עמוד מתוך5