פורום חוזים

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.

• דירה למכירה- שקיים חוזה שכירות

קיימת בבעלותי דירה שמושכרת עד 1.9.2017 כיום אני רוצה למכור אותה בעקבות קניה של בית חדש. השוכרת...

א אירית 12:03, 16 בינואר 2017
    12:03, 16 בינואר 2017
  • שכר עורך דין באחוזים

שלום, יש בידי תביעה, שכבר הוגשה לפרליטות ואני רוצה לגשת למשפט אזרחי. היכן אוכל למצוא עורך דין...

ט טל 14:49, 15 בינואר 2017
    14:49, 15 בינואר 2017
  • הסכם בין 3 צדדים ופרטים מהותיים

האם שייך הסכם בין 3 צדדים על מה צריך להקפיד ומה נחשב פרטים מהותיים בתוכן ההסכם

• מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

יש לכלול מהם הפרטים המהותיים בחוזה עצמו ולא בחוזה נפרד. כך תהיה זיקה בין הוראות החוזה לפרטיו המהותיים וכך מקובל לעשות.

א אליאור 11:38, 30 בדצמבר 2016
    11:38, 30 בדצמבר 2016
  • ביטול הרשמה לגן פרטי- ללא חוזה!

שלום, אחרי שבועעים בגן פרטי שבני נכנס אלין ואיני מרוצה כלל מהתפקוד שלו- ביקשתי להוציא את הילד...

עפ"י תיאור המצב ולאור ניסיוני , "הקנס" המבוקש במקרה זה אינו גבוהה במיוחד. לאור כך שאין חוזה בין הצדדים ,דבר שאינו תקין כלל מוטב להגיע לפשרה.

מ מריאנה 08:03, 29 בדצמבר 2016
    08:03, 29 בדצמבר 2016
  • צריכת מים משותפת חריגה בבניין - בעל הבית לא מוכן לשלם

צריכת מים משותפת חריגה. אין ועד בית לבניין, ולכן קשה לגייס את הדיירים, כך שהבעיה טרם...

ראשית,ניתן להגיש תביעה כנגד דיירי הבניין ובעל הדירה אצל המפקחת על הבתים המשותפים. בנוסף, סביר שאינך צריך לספוג עלויות גבוהות משום שאין מתקנים את הרכוש המשותף. במידה ויש ל לתשובה המלאה...

ד דרור 20:48, 10 בנובמבר 2016
    20:48, 10 בנובמבר 2016
  • תנאי מקפח בהסכם אחריות

שלום רב לפורום . קבלן זיפות בצע איטום על הגג המשותף. לאחר שבצע את העבודה נתן לי כוועד בית...

שלום משה, עובדי הזיפות והאיטום מנסים עד כמה שאפשר לא לקחת אחריות על נזקי מים . כמו כל דבר בחיים יש תקלות ופספוסים ולעיתים גם לאחר איטום המים מוצאים את דרכם לדירה. הנזקים לתשובה המלאה...

מ ב ד משה בן דוד 16:59, 30 באוקטובר 2016
    16:59, 30 באוקטובר 2016
  • חובת הידוע על שכנים מפריענים טרם מכירת דירה

לאחר רכישת דירה נתחוור שהשכנים מלמעלה רצים וקופצים כל היום, דבר שמקשה מאוד ושלא נאמר טרם החוזה....

לא ניתן לבטל הסכם מכר בגין כך. בהצלחה.

ד דורית 22:34, 16 באוקטובר 2016
    22:34, 16 באוקטובר 2016
  • גילוי נאות שכירות משרד

בעית בידוד ושכנות בשכירות משרד

מהי השאלה?

ג גלית 16:07, 10 באוקטובר 2016
    16:07, 10 באוקטובר 2016
  • ביטול רכישת סלון עקב הפרת הסכם

היי, רכשתי סלון ב19.8 כאשר התנאי לרכישתו היה זמן אספקה. טרם רכישת הסלון ביצעתי עסקה עם ספק...

בגדול עפ"י החוזה שנחתם ותוספת הסעיף בו נאמר כי אין דמי ביטול את יכולה לקבל את כספך חזרה. את חייבת לקבל החלטה סופית כי ברצונך לקבל את כספך חזרה ולהודיע זאת לחברה בצו לתשובה המלאה...

ד דנה 21:47, 19 בספטמבר 2016
    21:47, 19 בספטמבר 2016
  • חישוב הצמדה למדד בחוזה מכירת דירה

שלום רב, מכרתי את דירתי בסוף מאי 2016 כשסכום המכירה צמוד למדד (ציינו במפורש צמוד למדד מחודש...

מדד זה דבר שאינו בשליטתנו. במידה ורשום בחוזה כי המדד יהיה המדד הקובע במועד התשלום ישלם לפי המדד המפורסם ב 15/9 במידה ורשום כי המדד יהיה המדד הקובע במועד התשלום שנקבע בח לתשובה המלאה...

ר רן 15:26, 19 בספטמבר 2016
    15:26, 19 בספטמבר 2016
  • המחאת זכות על דרך המכר

שלום, האם קיימת סתירה בין המחאת זכות על דרך המכר לבין משכון של אותה זכות? כלומר, האם ניתן...

לדעתי לא ניתן לבצע המחאת זכויות ומשכון של אותה הזכות. בהצלחה.

א איילת 10:33, 1 בספטמבר 2016
    10:33, 1 בספטמבר 2016
  • הפרת חוזה כפרילנסר (קבלן חוץ)

שלום רב, חתמתי חוזה מול בעל החברה כדי לבצע הכשרה לעובדים(לימודי מחשבים). החוזה מגדיר אותי...

הפרת חוזה הינה תמיד על ידי צד אחד. במידה ולא "תרמת" ליציאת החברה מהחוזה שנחתם יש לשאוב את הפיצוי וגובהו מנוסח ההסכם בינכם. במידה ואין התייחסות בהסכם שלכם להפרת לתשובה המלאה...

א איתמר 18:53, 30 באוגוסט 2016
    18:53, 30 באוגוסט 2016
  • הצעת מחיר וחתימה עם אדם אחר

שלום רב לעו''ד, לפני כשנה קיבלתי הצעת מחיר עבור תיקון גג לבית משותף. התבקשתי לבדוק כמה...

ראשית, אני מניח שלא יחתמו את שמך במקומך. שנית, אתה יכול לשלוח הודעה לחברה (ולוודא קבלת ההודעה) כי אינך בעל דירה יותר בבניין וכל הצעה יש להעביר לנציגות הנוכחית. כמו כן סבי לתשובה המלאה...

י יוסי 22:56, 14 באוגוסט 2016
    22:56, 14 באוגוסט 2016
  • חוזה הסכם לימודים מכללה

שלום אני חיילת משוחררת, שהשתחררתי רציתי ללמוד ונרשמתי ל3 קורסים במכללת מגמות, 3 קורסים בחבילה...

זוהר שלום, בבירור ניתן לראות בשלושת הסעיפים האחרונים כי יש לשלוח מכתב עם פרטייך המלאים. כדאי לשלוח בפקס במהירות ולקבל אישור שהפקס התקבל. במידה ועברו 14 יום מיום ההרשמה לתשובה המלאה...

ז א זוהר אלבז 18:35, 8 באוגוסט 2016
    18:35, 8 באוגוסט 2016
  • לא שילמתי לגן - גן פרטי

שלום, ילדי היו בגן שפעל 10 חודשים מספטמבר עד סוף יוני. מחייבים אותנו לשם על חודש יולי שאפילו...

אם חתמתם על חוזה שבו התחייבתם לשלם על חודשים בהם אין עבודה אתם בבעיה. אם לא ידעתם שיש לשלם על חודש יולי או שלא ידעתם שלא עובדים בחודש יולי המצב שונה. הרי הגן יוכל לטעון לתשובה המלאה...

ר רחלי 14:19, 3 באוגוסט 2016
    14:19, 3 באוגוסט 2016
  • שאלה בנוגע לחוק חובת המכרזים

שלום רב לחברי ומנהלי הפורום, יש לי שאלה הנוגעת לחוק חובת המכרזים ואני אפרט: יש לי ולשותפי...

נ ניר 00:14, 3 באוגוסט 2016
    00:14, 3 באוגוסט 2016
  • פיצוי בגין עסקה שלא יצאה לפועל

שלום, אני התענייתי בזכיינות בקניון במרכז,מנכ״ל הקניון כיוון אותי לרשת אופנת נשים, איתרתי רשת...

אני בספק אם תצליח לקבל פיצוי. בהצלחה.

ד דוד 21:15, 27 ביולי 2016
    21:15, 27 ביולי 2016
  • חוזה שעשיתי עם שותף למשחק קלפים

לפני 4 שנים מצאתי שותף למשחק קלפים שהמצאתי מכל מיני צורות, וחתמתי איתו על חוזה לשנה. הוחלט...

משאלתך אינני מבין את מהות ההתקשרות . יש לעיין בחוזה בינכם על מנת לקבל תשובות ופתרונות למחלוקת. בהצלחה

א אופיר 22:05, 25 ביולי 2016
    22:05, 25 ביולי 2016
  • החזר שכר לימוד מכינה קדם אקדמית

שלום, התחלתי מכינה שנמשכת חודשיים במכללה בתחילת חודש נובמבר 2015. בתהליך הרשמתי למכינה לא חתמתי...

נתי שלום, מחד, עפ"י חוק עלייך לקבל עותק מהחוזה עליו חתמת. בפסיקה בתי המשפט קבעו לא פעם כי במקרה בו לא נמסר לצד השני עותק החוזה - ניתן לבטל את החוזה. מאידך, התשלומי לתשובה המלאה...

נ נתי 16:20, 18 ביולי 2016
    16:20, 18 ביולי 2016
  • פירוש סעיף שמירת סודיות בחוזה

שלום רב, לאחרונה חתמתי על הסכם פשרה מול מפעיל סלולרי במסגרתו קיבלתי x,xxx ש"ח. קודם...

אני מניח כי בהסכם הפשרה נאמר כי יפסקו ההטרדות. באם הם לא נפסקו זה מעקר את הסכם הפשרה ומאפשר לך לתבוע בגין הפרת ההסכם. במידה וההטרדות נמשכות אתה יכול לתבוע. אני מניח כי ג לתשובה המלאה...

א ל אורן לוי 22:37, 17 ביולי 2016
    22:37, 17 ביולי 2016
  • ייעוץ ללא קביעת מחיר מראש

שלום רב, במידה ונפגשתי עם בעל מקצוע לצורך ייעוץ לעבודה, את מחיר העבודה או הערכה כלשהי הוא סרב...

במידה וניתן להעריך כי השיחה בינכם הייתה על מנת שבעל המקצוע יוכל לתת הצעת מחיר ובאם לא דובר על עלות ייעוץ וחובת התשלום הנך פטור מתשלום זה.

א אביאל 15:44, 10 ביולי 2016
    15:44, 10 ביולי 2016
  • פיצויים על דירה- עזרה

בוקר טוב, בשנת 2012 מכרתי דירה לא', עשינו בנינו זיכרון דברים, הדירה נמכרה לא' בסכום...

ראשית ,כדי שזיכרון דברים יהיה חוזה המחייב על פי חוק צריכים להתקיים בו מספר מאפיינים, במידה וחסרים בו אותם המאפיינים הוא אינו חוזה במקרקעין. שנית בהנחה וזכרון הדברים הינו לתשובה המלאה...

מ מורן 09:45, 5 ביולי 2016
    09:45, 5 ביולי 2016
  • הפרה חוזית- ביטול משכון

שלום רב, קינתי מערכת חשמל מבחור שעובד במערכת הבנקאית המערכת היה קיים עליה משכון. בחוזה קיים...

מבלי לראות את כתב ההגנה קשה יהיה להעריך. אני מניח שאם כל מה שציינת תואם במדויק למציאות ידך על העליונה. לתבוע ממך נזק משום ששלחת את כתב התביעה למקום עבודתו הוא הזוי . כמו לתשובה המלאה...

נ נוריאל 22:38, 29 ביוני 2016
    22:38, 29 ביוני 2016
  • ביטול הרשמה לגן ילדים פרטי

שלום רב, רשמתי את בתי לגן פרטי לפני מספר חודשים. אני מעוניין לבטל את ההרשמה לגן משום שאני...

הכל אפשרי במסגרת חוזה שנעשה בין אנשים למעט אם נעשה בניגוד לחוק. נסה להגיע לפשרה משום שהנך מפר את החוזה ולא הצד השני. נסה להכניס אדם תחתיך לגן או הגע לפשרה כספית . בהצל לתשובה המלאה...

ל לירן 21:00, 21 ביוני 2016
    21:00, 21 ביוני 2016
  • חובת המשכיר כלפי השוכר במקרה של מכירת הנכס

שלום.אנחנו חתומים על חוזה שכירות דרקוני שאינו מאפשר יציאה ממנו באמצע פרט למציאת דיירים חלופיים...

ראשית, עליכם לדעת כי בעל הנכס הנכנס אמור להיכנס בנעלי המשכיר . במידה והמשכיר לא מתייחס לפניותיכם ו/או סירובו נעשה לא מטעמים סבירים אתם יכולים להכניס שוכר תחתיכם ללא קבל לתשובה המלאה...

ס סופיה 11:15, 13 ביוני 2016
    11:15, 13 ביוני 2016
עמוד מתוך14