• אולגה

נשלח ע"יאולגה 19:14, 28 באוקטובר 2013

לפני שנתיים היה לי רכב מאוד ישן ולא כזה נוסע אז החלטתי להחליף אותו ברכב יותר חדש כשחבר של אמא שלי שמע שאני הולך להחליף תרכב שלי לחדש יותר הוא החליט לעזור לי למרות שלא היה לי צורך בעזרה שלו הוא החליט גם להביא את האוטו שלו שגם היה במצב ממש לא טוב ומאוד ישן ועל האוטו שלו הוא קיבל 12 אלף והוא הלחליט לתת לי את הכסף בשביל האוטו החדש למרות שאמרתי לו כמה וכמה פעמים שאין צורך בלעזור לי כי אישרו לי את הלוואה אבל הוא היתעקש ואמר שזאת מתנה בסוף לקחתי תכסף היום הוא ואמא שלי ניפרדים והוא רוצה שאני יחזיר לו את הכסף שהוא נתן לי למרות שהאוטו רשום רק על שמי ואני השקעתי באוטו הזה יותר מ 50 אלף ש"ח ועכשיו הוא מאיים לתבועה אותי למרות שאף פעם לא היה מדובר ברכב משותף ועל החזרת כסף מה אני יכולה לעשות במצב הזה?

השב
  • 10:31, 29 באוקטובר 2013

חוק המתנה : "מתנה נגמרת בהקניית דבר-המתנה על-ידי הנותן למקבל תוך הסכמה ביניהם שהדבר ניתן במתנה"
    שיתבע אותך. נטל ההוכחה שהמתנה אינה מתנה מוטלת עליו.
    בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.