אישור חתימה על הסכם ע"י עו"ד - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • אלון דוד

נשלח ע"יאלון דוד 18:38, 13 בדצמבר 2013

שלום רב, האם עו"ד חייב לרשום במו ידיו "אני מאשר שפלוני חתם בפני" ? האם העו"ד חייב לרשום בספרי החשבונות את פעולת האישור והתקבול ? תודה דוד

השב
  • 10:03, 15 בדצמבר 2013

ישנם מסמכים הדורשים אימות חתימת עו"ד (כגון תצהיר).
    באם כוונתך לפעולת אישור ותקבול של כספים הרי שעו"ד מחויב כמו כל בעל עסק להוציא חשבונית מס. לא ידוע לי על ספרי חשבונות.
    בהצלחה.

תגובה
  • 19:22, 15 בדצמבר 2013

תודה על תשובתך המהירה. התכוונתי להסכם\חוזה שעליו חותם כל צד בנוכחות עו"ד או נוטריון, שמאשר בכתב ידו , שהחותם חתם בנוכחותו ומוסיף את החותמת +חתימה ברורה. במקרה שלי , כל צד חתם בנפרד. אני חתמתי בפני נוטריון שרשם את האישור בכתב ידו +החותמת וחתימה . לעומת זאת הצד השני חתם והוסיף בכתב ידו (במקום העו"ד) "הנני מאשר שפלוני חתם בפני". ליד האישור ישנה חותמת + מס' רשיון ושם העו"ד. במידה והעו"ד , אליו פניתי ושלחתי עותק מהאישור שהוא כביכול חתום עליו, יכחיש את מעורבותו, אזי האם החוזה לא תקין, שכן יש פה זיוף האישור.? תודה דוד

תגובה
  • 09:44, 16 בדצמבר 2013

בחתימה על הסכמים של שני צדדים אין בד"כ צורך באימות חתימה/אישור חתימה של עו"ד(אף לא בעסקאות מכר דירה).
    לקיום החוזה מספיקה חתימת שני הצדדים ללא עורכי הדין.
    באם צד חתם על ההסכם ובנוסף זייף חתימת עו"ד יש בכך עבירה פלילית של זיוף והתחזות אך זה לא מסיר מהחותם את התחייבויותיו עפ"י החוזה.
    בהצלחה.

תגובה
  • 22:54, 16 בדצמבר 2013

לעו"ד ושדי
    תודה רבה על תשובתך הנאמנה.
    בברכה דוד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.