מכירת מושכר לפני סיום חוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • Ronny

נשלח ע"יRonny 18:24, 4 בנובמבר 2014

שלום וברכה, דירה שאותה בעלי ואני שוכרים נמכרה לפני כחודש. על החוזה אנחנו חתומים מול בעל הדירה הקודם כמובן והעו״ד שלו. תקופת השכירות מסתיימת ב-20.11. בעל הבית החדש דורש מאיתנו לעמוד בכל מיני סעיפים בחוזה לגבי מצב המושכר בעת העזיבה. השאלה שלי היא האם אנחנו בכלל חייבים לו משהו? אני לא חתומה מולו על שום חוזה בעצם. למי אני מוסרת את מפתחות הדירה? מי אמור ״לעבור״ על המושכר ולוודא את מצב ההחזרה? תודה מראש! רוני

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום,מנהל הפורום

14:27, 5 בנובמבר 2014

החוזה עליו את חתומה הוא מול בעל הנכס. כשבעל הנכס מתחלף יש למחליפו חובות וזכויות מולכם כשוכרים.
    הוא נכנס בנעלי המשכיר הקודם . הוא אמור לכבד את הסכם השכירות עמכם ואתם עמו.
    גם אם נחתם חוזה למכירת הנכס לפני חודש לא אומר שהקונה שילם את כל התשלומים והחזקה נמסרה לו. יש לבדוק האם נמסרה החזקה במידה והחזקה נמסרת לאחר סיום השכירות השאלה שנשאלה עקרה מתוכן.
    בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.