• שש

נשלח ע"ישש 00:48, 18 במאי 2015

שלום, נתתי שיק ריק שלי לחברי והוא נתן אותו כשיק ערבון לשכירות דירה, מלבד ערבון זה אין ערבונות נוספים. האם אני נחשב לערב יחיד והגנות חוק הערבות עומדים לצידי, כלומר האם המשכיר חייב לגלות לי טרם קבלת הערבות מהי תקופת הערבות ומה הסכום שעליו אני ערב? יש לציין כי שמי שונה משם השוכר ולכן בקבלת השיק המשכיר רואה שזהו לא שיק של השוכר אלא של צד ג שלא מעורב בחוזה השכירות.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

14:29, 18 במאי 2015

תקופת הערבות וסכומה אמורים להיות כתובים בחוזה או בכתב הערבות ועליך לדרוש לעיין בהם. אין להשאיר שיק פתוח בכל מקרה. השיק שלך משמש כבטחון להבטחת חיוביו של השוכר בסכום לא מוגבל באם השארת אותו פתוח.. פעל לכתוב בו סכום מוחלט ועיין בחוזה השכירות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.